Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Diabēts

LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros Akropole Alfa, Dole un Sāga

26. novembrī vairākos tirdzniecības centros Rīgā un apkaimē notiks Latvijas Medicīnas studentu asociācijas (LaMSA) organizēti veselībpratību veicinoši un izglītojoši pasākumi Diabēta mēneša ietvaros. Jaunie un topošie ārsti veiks diagnostiskus mērījumus, informēs un konsultēs iedzīvotājus īpaši izveidotās veselības saliņās laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 tirdzniecības centros Rīgā Akropole Alfa Brīvības gatvē 372, Dole Maskavas ielā 357 un Sāga Biķeru ielā 4, Dreiliņos, Stopiņu pagastā.

Ar vai bez ģimenes ārsta filtra

Diabēta pacientu skaits ar katru gadu Latvijā palielinās, tomēr tā joprojām nav pacientu grupa, ar ko pietiekami rēķinās. Veselības ministrijas (VM) plānos pavīd arī ideja endokrinologiem atcelt tiešās pieejamības speciālista statusu, uzliekot ģimenes ārsta filtru, kas, pēc nozares asociāciju domām, šo pacientu aprūpi tikai pasliktinās, trešdien lasāms avīzē Diena.

Piešķir finansējumu vēl 4 sociālu atbalsta projektu veikšanai

Šā gada 2.ceturksnī Eiropas Sociālā fonda atbalsts piešķirts vēl četru projektu īstenošanai, kas veicinās sociālo pakalpojumu attīstīšanu reģionos, informē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kā Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītā sadarbības iestāde.

Aptauja: 42,6% Latvijas diabēta pacientu jūtas diskriminēti vecuma dēļ

Gandrīz puse jeb 42,6% no Latvijas diabēta pacientiem uzskata, ka ārstēšanās iespējas Latvijā, piemēram, reālās iespējas saņemt valsts apmaksātus izmeklējumus vai medikamentus, ir atkarīgas no pacienta vecuma, liecina Latvijas Diabēta asociācijas veiktā aptauja.Asociācija uzsver, ka 2012.gadā, kas Eiropas Savienībā izsludināts par aktīvas novecošanas gadu, Latvijai aktuāls uzdevums esot panākt, lai cukura diabēta pacientu aprūpē samazinātos diskriminācija pēc vecuma pazīmes.

Rīgā tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena

Pirmdien, 14.novembrī, Rīgas domes Labklājības departaments, atzīmējot Pasaules diabēta dienu, aicina ikvienu rīdzinieku bez maksas saņemt topošo uztura speciālistu konsultācijas septiņās Rīgas pašvaldības ārstniecības iestādēs.Pasaules diabēta diena tiek atzīmēta katru gadu 14.novembrī. Šīs dienas mērķis ir pievērst sabiedrības un profesionāļu uzmanību diabētam kā aktuālai sabiedrības veselības problēmai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide