Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +13 °C
Skaidrs
Trešdiena, 7. jūnijs
Gaida, Arnis, Arno

Ziņas

Aptauja: Kā biežāko iemeslu nelaimes gadījumiem darbā min paviršu attieksmi pret noteikumu ievērošanu

Kā galvenais faktors, kas veicina nelaimes gadījumus darbā, tiek minēta pavirša attieksme attiecībā uz darba kārtības noteikumu ievērošanu, liecina tekstilizstrādājumu nomas uzņēmuma Lindstrom Latvija un pētījumu aģentūras Norstat veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti. Kā otrs biežāk minētais iemesls ir cilvēcīgais faktors, kas vainojams nelaimes gadījumos darbā, savukārt trešais - naudas taupīšana, kā rezultātā, pēc aptaujāto domām, netiek ieguldīti pietiekami daudz līdzekļu visos darba drošības pasākumos.

Zelts un dārgakmeņi © DIENA

Latvijā investīcijas dārglietās nav populārākais ieguldījumu veids, tomēr cilvēki, kuri vēlas dažādot savu investīciju portfeli, bieži izvēlas zeltu. Parasti interese par to palielinās satricinājumu laikā, jo pieaug uztraukums, ka virtuālā nauda var pazust, bet fiziskā – zaudēt vērtību, kamēr zelts vērtību noturēs.

Reklāmas objekti un riski © DIENA

Mani novērojumi liecina, ka vairākās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās uzstādītie reklāmas stendi var apdraudēt cilvēku drošību. Pēc nejaušības principa izvēloties vairākus objektus, iespējamie pārkāpumi reklāmas objektu būvniecībā un to pieslēgumos elektroapgādes līnijām bija ātri pamanāmi.

Paradumi mainās © DIENA

Vai šogad biroju darbinieki sāks taupīt uz tēriņiem pusdienām un vairāk gatavos mājās, un vai ēšanas ieradumu veidošanā kāda nozīme būs vispārējam dzīves dārdzības pieaugumam?

Kas ir taisnīgs atalgojums? © DIENA

Jēdziens "taisnīgs atalgojums" primāri saistās ar atšķirību starp atalgojumu vīriešiem un sievietēm novēršanu, taču patiesībā ietver daudz vairāk.