Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +10 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

Ziņas

Darbinieki saņem atbalstu © DIENA

Latvijā uz kompensējošiem mehānismiem energoresursu cenu pieauguma apmaksai cer 19% darba ņēmēju. 6% no šiem respondentiem atklāj, ka saņems algas pielikumu vai piemaksu pie algas vairāku mēnešu garumā, kas paredzēta, lai segtu dzīves dārdzības pieaugumu.

Darbinieki Latvijas tautsaimniecībai ir vajadzīgi © DIENA

Ukrainas kara otrajai, redzamākajai fāzei (jāatgādina, ka aktīva karadarbība Ukrainā notiek jau kopš 2014. gada) turpinoties jau astoņus mēnešus, pašsaprotams kļuvis fakts, ka Latvijai jāstiprina militārā nozare un jāturpina arvien vairāk naudas ieguldīt aizsardzības budžetā.

Prom no dzīvokļa Rīgā © DIENA

Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenu kritums, kas vērojams septembrī, ir jauna indikācija mājokļu tirgū. Šogad arī izjūtam noturīgu pieprasījumu pēc aizdevumiem privātmāju iegādei vai būvniecībai, kas liecina, ka daļa no dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem ir gatavi krasai dzīvesveida un vietas maiņai, lai tiktu pie savas privātmājas.

No idejas līdz izaugsmei © DIENA

Pirmajā Inovācijas akadēmijas (IA) programmā, kas norisinājās no pagājušā gada novembra līdz šī gada maijam, kopumā piedalījās vairāk nekā 160 dalībnieku, kas programmas otrajā daļā 35 komandās darbojās pie inovācijietilpīgo ideju dzīvotspējas pārbaudes. Aprīlī komandas ar produktu prezentācijām piedalījās starptautiskajā jaunuzņēmumu konferencē TechChill, un 26. maijā IA programmu absolvēja 27 tālākai izaugsmei un investīciju piesaistei sagatavotas komandas.

Inflācija pieņemas spēkā © DIENA

Iepriekš izvirzītās hipotēzes par tālāku inflācijas pieaugumu rudenī ir apstiprinājušās, un patlaban tā sasniegusi augstāko punktu kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem.

Pirkt vai nomāt auto? © DIENA

Mobilitāte ir svarīga ikvienam uzņēmumam. Mobilitātes nodrošināšanai, ja par tādu neuzskata pārvietošanos ar sabiedrisko transportu vai velosipēdiem un elektroskūteriem, ir nepieciešama automašīna.

Sievietes un labklājība © DIENA

Laiku pa laikam medijos un sabiedrībā aktualizējas jautājumi par atalgojumu plaisu starp sievietēm un vīriešiem, taču vai kādreiz esat domājuši par plaisu pensijas lielumā? Šķiet pavisam vienkārši – ja ir atalgojuma plaisa, būs arī atšķirības uzkrātās pensijas apmērā. Protams, atalgojumam ir milzīga nozīme, taču pastāv arī citi nākotnes pensijas apmēru ietekmējoši faktori, kuros redzam būtiskas atšķirības tieši starp dzimumiem.

Vairāk ārvalstu tūristu, mazāk vietējo viesu © DIENA

Nupat aizvadītajā vasarā Baltijas valstīs nepastāvēja tādi ar Covid-19 pandēmiju saistīti epidemioloģiskie ierobežojumi, kas traucētu ceļošanai. Daudzi iedzīvotāji šo situāciju izmantoja, lai apceļotu Baltijas kaimiņzemes.

Darba svētki Latvijas ekonomikā vēl turpinās © DIENA

Neraugoties uz dažādām negācijām, kas galvenokārt saistītas ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un kara radītajām globālajām blaknēm, Latvijas darba tirgus ir tendēts uz nodarbinātības pieaugumu un bezdarba līmeņa samazināšanos.

Aptauja: Teju katrs trešais uzņēmums ilgtspēju redz kā izmaksu optimizāciju

Lielākajai daļai uzņēmumu zaļā domāšana un ilgtspējas mērķu ievērošana saistās ar izmaksu optimizāciju ilgtermiņā vai sociālo atbildību pret darbiniekiem, sabiedrību un investoriem. Tomēr teju trešdaļa uzņēmumu joprojām uzskata, ka ilgtspējas svarīgums biznesa kontekstā ir pārspīlēts, liecina tekstilizstrādājumu nomas uzņēmuma “Lindstrom Latvija” un pētījumu aģentūras “Norstat”* veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

Inflācija ietekmē visus © DIENA

Straujais energoresursu cenu kāpums, drūmās šī rudens un nākamā gada ekonomiskās prognozes un neskaidrībā tītā nākotne liek satraukties un pat ļauties panikai ne tikai privātpersonām, bet arī juridiskajām personām. Inflācija ietekmē visus. Juridisko personu finanšu slogs kļūst smagāks, būtiski ietekmējot biznesa veiktspēju un uzņēmēju noskaņojumu.

Eksports vēl turas labi © DIENA

Aizvadītajā vasarā Diena vairākkārt novēroja, ka gan Lietuvā, gan Igaunijā daudzu veikalu plauktos redzami dažādi Latvijas pārtikas produkti un arī citas, mūsu valstī ražotās preces.

Jākoncentrējas uz risinājumiem © DIENA

Saistībā ar situāciju enerģētikā es aicinātu sabiedrību nelauzt šķēpus par tiem jautājumiem, kurus ne nozare, ne citi iesaistītie nevar būtiski ietekmēt, bet gan koncentrēties uz tiem risinājumiem, kuri ir pieejami un arī ieviešami samērā ātri.