Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +27 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Ziņas

Nevērtēt tikai cenu © DIENA

Jau vairākus gadus valsts un pašvaldību iestādes publiskajos iepirkumos sadarbības partnerus komunikācijas projektiem izvēlas pēc saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma. Visu cieņu, tas ir labi!

Digitālā transformācija nepieciešama arī Baltijas biznesa vidē

Pasaulē valda vispārizplatīts stereotips, ka digitālās transformācijas karognesēji ir drosmīgi inovatīvu tehnoloģiju izstrādātāji, kā arī biznesmeņi, kas saskata un izmanto šīs iespējas. Tiek uzskatīts, ka viņi dzen uz priekšu vispārējo digitālo attīstību, kamēr valsts sektori šajā jomā ir nedaudz senili. Daudzviet pasaulē tā arī ir. Taču Baltijā, un jo īpaši Latvijā, vērojams tieši pretējais – valsts digitalizācija ik gadu uzņem apgriezienus, un ir pamats runāt par to, ka Baltijas reģions kopumā uzrāda labus rezultātus publiskā sektora digitalizācijā.

Mainās klientu apkalpošana © DIENA

Domāju, ka patlaban vien retais apšaubīs to, ka mākslīgais intelekts (MI) ir daudzu jomu nākotne. Pasaules pieredze rāda, ka tieši klientu apkalpošanā MI tiek ieviests ātri, saskatot gandrīz neierobežotas iespējas tam, kā uzlabot klientu servisu.

Kurp ceļot pavasarī? © DIENA

Daudzviet Eiropā pavasara siltumu var izjust ātrāk nekā Latvijā, un turp ir vērts doties ceļojumā tieši šajā gadalaikā.

Var pārdot vai izīrēt © DIENA

Precēti pāri nereti izvēlas ņemt hipotekāro kredītu kopā kā līdzaizņēmēji, lai varētu saņemt lielāku aizdevumu. Taču gadījumā, ja pāris pieņem lēmumu šķirties, bieži rodas nesaprašanās par to, ko iesākt ar vēl neatmaksāto mājokļa kredītu.

Kā Latvija var izkļūt no “vidējo ienākumu slazda”

Šogad aprit 20 gadi kopš Latvijas pievienošanās ES. Šajā laikā mums ir izdevies spert nozīmīgus soļus “rietumu” dzīves līmeņa virzienā, taču joprojām esam tālu no attīstītākajām ES valstīm. Turklāt, turpinot pašreizējo ekonomisko politiku, ko es sauktu par “stabilizācijas politiku”, mēs riskējam, ka nekad tās nesasniegsim.

Šogad – gausa izaugsme © DIENA

Divi uz Krievijas izraisītā kara Ukrainā fona aizvadītie gadi Latvijas ekonomikā pagājuši stagnācijas zīmē. Pērnā gada nogalē gan ekonomika ievērojami sasparojās, tomēr lielu cerību uz straujas izaugsmes turpināšanos nav.

Lai būtu vēl vairāk viesu © DIENA

Cilvēku plūsma jebkurai pilsētai ir vitāla nepieciešamība, lai veicinātu ekonomikas un konkurētspējas izaugsmi. Liepāja ir valstspilsēta, kuru apmeklē ļoti daudz tūristu.

Uzņēmējdarbība Vecrīgā būs? © DIENA

Vecrīgas potenciāls nav izsmelts, un ir pāragri norakstīt Rīgas senāko daļu kā nepiemērotu vietu biznesam. Vecrīga ir un būs nozīmīga Latvijas vēstures un kultūras kontekstā, un tai ir visas iespējas atgūt sev pienākošos vietu arī uzņēmējdarbības vidē.