Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Vai arī turpmāk slīksim plastmasas maisiņu jūrā? © DIENA(7)

Pagājis vairāk nekā pusotrs gads, kopš 2019. gada 1. janvārī Latvijā spēkā stājās izmaiņas Iepakojuma likumā. Šīs izmaiņas nosaka to, ka tirgotājiem liegts izsniegt bezmaksas plastmasas maisiņus un ka plastmasas maisiņus jācenšas aizvietot ar videi draudzīgāku, pārstrādājamu iepakojumu.

Algas turas par spīti krīzei © DIENA(7)

Covid-19 atnākšana ir nodarījusi pasaules un arī tieši Latvijas tautsaimniecībai visai ievērojamus postījumus, bet tomēr nav spējusi apturēt kopējā algu līmeņa pieaugumu mūsu valstī.

Lai būtu lētāka pārtika © DIENA(3)

Latvijas labējie un centriskie politiķi, viņu vidū arī šobrīd pie varas esošā valdības koalīcija, allaž deklarē savu proeiropeisko kursu, aizvien aicinot Latvijas likumdošanā ieviest normas, kas ir vispārpieņemtas Eiropas Savienībā (ES).

Daži soļi tūrisma atjaunošanas virzienā © DIENA(2)

Pēc bargās karantīnas, kas bija ieviesta Covid-19 izplatības risku mazināšanai, Itālijas dienvidu sala Sicīlija aktīvi atjauno tūrismu ar zīmola Dolce&Gabbana palīdzību un mēģina nepieļaut vēl dziļāku krīzi. Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veidotā t. s. dzeltenā saraksta valstu un sarkanā saraksta valstu skaitam strauji mainoties, Sicīlija šovasar paguva būt par Latvijas tūristu iecienītu galamērķi, un to sekmēja aviokompānijas airBaltic reiss, kas svētdienās devās no Rīgas uz Katāniju.

Rīgā aug konteineru bizness © DIENA

Augusta beigās svinīgā ceremonijā, izkraujot pirmos konteinerus no Cosco konteinerlīnijas kuģa, Rīgas ostas uzņēmumā Baltic Container Terminal (BCT) tika atklāts jauns konteinerceltnis, kas turpmāk papildinās Baltijā modernāko konteineru apstrādes loģistikas sistēmu un sekmēs ātrāku konteinerkravu apstrādi.

Izklaides jomai ir iespējas atgūt zaudēto © DIENA

Atpūtas un izklaides industrija ir viena no Covid-19 pandēmijas visvairāk skartajām ekonomikas nozarēm, un šobrīd pat nav nekādu diskusiju par to, ka tās pienesums gan naudas izteiksmē, gan arī pēc īpatsvara citu nozaru vidū šogad samazināsies. Iepriekšējos gados šīs tautsaimniecības sfēras, kas ekonomikas statistikā tiek klasificēta kā Māksla, izklaide un atpūta, pievienotās vērtības īpatsvars kopējā ekonomikas struktūrā diezgan stabili turējās ap 2% līmenī.

Zoom peļņa finanšu gada pirmajā pusē pieaugusi 27 reizes

ASV videokonferenču pakalpojumu sniedzējs Zoom Video Communications (Zoom) uzņēmuma finanšu gada pirmajā pusgadā no februāra līdz jūlijam strādājis ar 213 miljonu dolāru (178 miljonu eiro) peļņu, kas bija 27 reizes lielāka nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā, kad Zoom peļņa bija 7,8 miljoni dolāru, liecina kompānijas pārskats.

Pierod pie pasākumiem, kas notiek virtuālajā vidē © DIENA

Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestie nosacījumi ir ietekmējuši arī konferenču un citu pasākumu rīkošanu augstskolu vidē. Ārkārtējā situācija, kas Latvijā ilga no 12. marta līdz 9. jūnijam, mudināja pierast pie pasākumu virtuālā formāta, un ir secināts – šim formātam ir gan plusi, gan mīnusi.

Gan klātienē, gan arī virtuāli © DIENA

Konferenču bizness balstās uz ideju, ka, vienā telpā sapulcinot daudz cilvēku, zināšanu un iedvesmas koncentrācijas rezultātā, veidojoties biznesa kontaktiem, tiek radītas jaunas sinerģijas un vērtības. Tā var būt reputācijas spodrināšana kā nozares līderim, kādu īpašu tēmu lobēšana, pārdošana vai sadarbības veidošana, kas var palīdzēt tālākai attīstībai.

Paveras iespēja kļūt par līderi © DIENA(2)

Konferenču un semināru bizness vasarā "pieklust arī normālos apstākļos. Līdz ar to arī pavasarī netika plānots, ka šovasar Rīgā atdzīvosies darījumu tūrisms. Vasarā gan bija vērojama neliela biznesa braucienu atjaunošanās starp Baltijas valstīm. Šie braucieni tika organizēti pēdējā brīdi, un parasti to dalībnieku skaits bija neliels," situāciju raksturo Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) zīmola MEET Riga direktors Aigars Smiltāns.

Latvijas IKP pirmajā pusgadā samazinājies par 5,4%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā pusgadā samazinājies par 5,4%, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo periodu, tostarp otrajā ceturksnī kritums ekonomikā bijis mazāks, nekā sākotnēji lēsts - pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem, IKP samazinājies par 8,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tallink rudenī apturēs trīs kuģu darbību(4)

Pārmetot Latvijas varas iestāžu neatsaucību atbalstā kuģu operatoriem, Igaunijas prāmju operators Tallink Grupp (Tallink) no septembra apturēs kuģu Silja Serenade un kuģa Isabelle darbību, bet no oktobra - kuģa Romantika darbību, informēja Tallink pārstāvji.

Latvijā noguldījumi palielinās © DIENA(10)

Runājot par to, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi katra valsts var pārvarēt ekonomisko krīzi, ekspertu sarunās nereti tiek uzsvērta tieši uzkrājumu nozīme gan valstu, gan mājsaimniecību līmenī. Labajos laikos izveidotais uzkrājums var palīdzēt iedzīvotājiem amortizēt krīzes triecienus, turklāt uzkrājumu tērēšana var balstīt arī visu valsts ekonomiku.

airBaltic zaudējumi pirmajā pusgadā sasnieguši 184,77 miljonus eiro(11)

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic koncerna apgrozījums Covid-19 pandēmijas ietekmē šogad pirmajā pusgadā samazinājies par 63,6% - līdz 78,713 miljoniem eiro, savukārt koncerna zaudējumi pieauguši teju septiņas reizes un veidoja 184,77 miljonus eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Plaisa starp nodarbinātību un izglītību © DIENA

Par to, ka Latvijā vienlaikus gan ir tūkstošiem bezdarbnieku, gan trūkst informācijas tehnoloģiju (IT), kā arī vēl vairāku citu jomu speciālistu, tiek runāts jau gadiem. Tomēr sistemātiski un efektīvi risinājumi, kas situāciju radikāli uzlabotu, pagaidām nav atrasti.