Vienlaikus Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA)uzskata, ka Latvijai, tāpat kā citām Eiropas valstīm un Eiropas Savienībai (ES) kopumā, jārisina samilzušās problēmas, kas saistītas ar nepieciešamību attīstīt elektronisko sakaru nozares inovāciju potenciālu, nepieciešamību veikt apjomīgas ilgtermiņa investīcijas gan infrastruktūrā, gan inovatīvos pakalpojumos un produktos.
Paradoksālā realitāte ir tā, ka jaunākās jeb 4. paaudzes (4G) mobilo sakaru tīkli Eiropā kopumā tiek izvērsti ne tikai lēnāk kā ASV, bet arī lēnāk kā Ķīnā un citās valstīs ārpus Eiropas reģiona, kuras šajā ziņā ievērojami apsteidz Eiropu.
Savukārt galvenais iemesls Latvijā ir frekvenču trūkums - 2,6G Hz frekvences nav pieejamas līdz 2014. gadam un digitālās dividendes izsole vēl joprojām nav notikusi. Patlaban nevienam nav jāpierāda, ka elektronisko sakaru pakalpojumi un attīstīta, moderna infrastruktūra ir kritiski svarīgi faktori tautsaimniecības attīstībai kopumā, izglītības kvalitātei un citiem kopīgiem sabiedrības mērķiem.
Uzskatām, ka ES tirgus ir pārregulēts un pastāv daudz dažādu normatīvo ierobežojumu, tādēļ LIKTA atbalsta de-regulāciju. Elektronisko sakaru nozarē vēlamies stabilitāti un prognozējamību regulējumos. Nepieciešami skaidri spēles noteikumi vismaz divus gadus uz priekšu, vēlams ilgāk. Tas attiecas arī uz vairumtirdzniecības tarifu regulēšanu, kas Latvijā acīmredzami nedarbojas. Jaunu regulēšanas pienākumu noteikšana nav pieļaujama, neatceļot un nepārskatot esošos pienākumus − pēdējos desmit gadus regulēšanas apjoms nozarē ir tikai pieaudzis. Regulēšanai jābūt vienlīdzīgai un konsekventai.
Uzskatām, ka minētie šķēršļi tirgus attīstībai Latvijā ir jārisina, tas ir būtiski nozares attīstībai un patērētāju interesēm. Jāatgādina, ka LIKTA ir 1998. gadā dibināta nevalstiskā organizācija, kas apvieno nozīmīgu daļu lielāko Latvijas programmatūras un telekomunikāciju kompāniju un vairāk nekā simt trīsdesmit individuālo profesionālo biedru, aptverot visu Latvijas ITTE nozari - elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus.
Asociācija sniedz profesionāļu viedokli valsts institūcijām likumdošanas un citos ar nozari saistītos jautājumos, uztur ciešus sakarus ar citām, šaurāk specializētajām ITTE nozares asociācijām Latvijā un radniecīgām organizācijām ārzemēs.
LIKTA Latvijas ES Padomes prezidentūras laikā arī apņēmusies aktualizēt jautājumus par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) un informācijas sabiedrības prioritātēm. Šeit jāatceras, ka jau 2015. gada pirmajā pusē Latvija būs ES Padomes prezidējošā valsts. Viens no jautājumiem, kas Latvijas prezidentūras laikā ir īpaši jāakcentē - tā ir informācijas sabiedrības attīstība un IKT nozīme un loma valstu ekonomiskajā izaugsmē un konkurētspējā.
*Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente