Dažas rotaļlaukumu ražotājkompānijas par šādu štelli ir aizdomājušās. Viena no tām - somu Lappset, kas cenšas mūsdienu jauniešus izdabūt ārā no mājas. Un, lai to izdarītu, viņi izmanto interaktīvos spēļlaukumus. Kā tas izpaužas? Ir dažādi varianti.
Viens no interesantākajiem - parkour laukums, kas patiks šī sporta veida piekritējiem. Vēl viens interaktīvais laukums saucas Sona un liks kārtīgi izkustēties - tā mērķis ir dejošana, un tajā ir kustības fiksējošas kameras un grīda. Bet kāds cits interaktīvais risinājums manī izraisīja lielāku interesi, un to pat ļoti lietderīgi varētu izmantot skolā. Tas saucas Sutu un īpaši patiks futbola faniem. Sutu sienās esošie paneļi norāda, kur jāiesper bumba, un skaita iegūtos punktus. Manuprāt, spēlēt futbolu šajā laukumā būtu interesanti arī tiem, kas ar sportu ir uz «jūs». Sutu ir pievienots internetam, un savus rezultātus pēc tam vari redzēt mājaslapā. Reitingu uzskaite palīdzēs censties sasniegt labāku rezultātu. Kāpēc gan lai kādā skolā futbolu nemācītu šādi?
Lappset patlaban uzlabo arī spēļlaukumus, kuros iesaistīti mobilie telefoni. Tāpat kompānija padomājusi par veciem ļaužiem - arī viņiem ir īpašs spēļu laukums, tiesa, tas nav interaktīvs. Vēl interesanti, ka tagad Lappset metāla detaļas tiks ražotas tepat kaimiņos - jaunā rūpnīcā Igaunijā!
Bet nav jau tā, ka tikai Lappset vien ir aizdomājušies par interaktīviem rotaļu laukumiem. Uzzināju, ka vēl kāds ražotājs - Kompan - sācis domāt par interaktivitāti, bet šeit tā izpaužas nedaudz savādāk. Manu uzmanību piesaistīja produkts ar nosaukumu Swirl. Ja pareizi saprotu no mājaslapas, jaunietim laukumā jābūt gana izveicīgam, lai to izložņātu un īstajā brīdī nospiestu lampiņu, kas iedegas. Pavisam nesen arī Rīgas Dabaszinību skolā Ernestīnes ielā 8a tika atklāts pirmais Zinātnes rotaļlaukums, kurā sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni varēs izprast dabu ar 10 atrakciju palīdzību.
Apkopjot informāciju, saprotu: ierastās vērtības nezūd, tomēr pasaule ļoti strauji attīstās, un daudziem rūp, lai jaunieši izglītību iegūtu pēc iespējas interesantākā, praktiskākā un veselīgākā veidā. Domāju, ja tā turpināsies, varbūt pēc gadiem 10 bērni mācīsies ar lielu prieku, nevis sakostiem zobiem vai tikai tāpēc, ka jāmācās.