Semināru cikla dalībnieki varēs piedalīties arī mācībās par biznesa un finanšu plānu sagatavošanu, lai detalizēti apzinātos savas idejas īstenošanas gaitu, nepieciešamo investīciju apjomu un investīciju piesaistes iespējas. Pērnā gada pieredze liecina, ka jaunu biznesa ideju autoriem ļoti noderīgs ir ievads intelektuālā īpašuma aizsardzības principos, tādēļ šogad interesenti varēs uzzināt, kā savu ideju pasargāt no «nozagšanas». Vienlaikus tiks rīkoti tehnoloģiju komercializēšanas semināri izgudrotājiem un pētniekiem, kuri Latvijas augstskolās un institūtos izstrādā inovatīvus risinājumus, bet kuriem trūkst zināšanu partneru piesaistei, lai unikālos risinājumus ieviestu dzīvē un piesaistītu investīcijas to laišanai tirgū.
No maija līdz novembrim paredzēti astoņi semināri, tos vadīs pieredzējuši Latvijas un ārvalstu eksperti, kuri pārzina ideju ģenerēšanas tehnikas, augstās tehnoloģijas, to pārnesi, kā arī investīciju un finansējuma piesaistes procesus.
LIAA Projektu attīstības nodaļas vadītājs Guntis Lauskis norāda: «Pagājušā gada pieredze liecina, ka šis semināru cikls jau devis iespēju attīstīt vairākas jaunas, eksportspējīgas biznesa idejas, kuras ir konkurētspējīgas ne tikai Latvijas mērogā. Piemēram, savu ceļu pasaules tirgos jau sākusi virtuāla tenisa menedžmenta spēle Tennio, patlaban tiek attīstīta unikāla dažādu detaļu savienojuma tehnoloģija HugLock, specifisku mikropulveru ražošana rūpniecības nozaru vajadzībām un NFC tehnoloģiju projekts, kurš ļauj uzņēmumiem sakārtot dažādus iekšējos procesus un paaugstināt efektivitāti.»
Līdzīgi kā pērn, arī šogad perspektīvākajiem semināru cikla dalībniekiem būs iespēja savas idejas prezentēt kontaktbiržā, kur, iespējams, viņi atradīs sadarbības partnerus un investorus.