«Lielākā problēma ir tā, ka persona, kas piegādā pastu, ienāk suņa teritorijā, turklāt tai tas būs jādara arī turpmāk,» The Local sacīja treneris, kurš apmāca pastniekus, Jorgs Ulbrihts. Kā skaidroja treneris, suns nākamajā reizē pieņems, ka iepriekš tam izdevies sekmīgi padzīt svešinieku no savas teritorijas, tādēļ, sastopoties ar to atkārtoti, dzīvnieks var kļūt pārliecinātāks par savu varenību.
«Esmu sakosta divreiz,» stāstīja Sabīne Tīfenbeka, kas nupat uzsākusi apmācības programmu. «Bailes vairs nepamet. Pagāja labs laika sprīdis, pirms spēju nomierināties.»
Kursos pastniekiem tiek rekomendēts nekliegt uz suni un izvairīties no straujām kustībām. «Gadījumiem, ja īstenojas ļaunākais scenārijs, mēs pastniekus apgādājam ar piparu gāzes baloniņu,» telekanālam NBC News stāstīja Deutsche Post pārstāvis Rolfs Šulcs. Taču piparu gāze var suni padarīt vēl agresīvāku. «Mēs mudinām to lietot ļoti uzmanīgi. Lai panāktu vēlamo, tā jāiepūš tieši degunā.»
Deutsche Post strādā 86 tūkstoši pastnieku, un kompānija cer, ka ar šo kursu palīdzību izdosies mazināt darbinieku stresa līmeni un ievainojumus, kurus nereti gūst lauku apvidos strādājošie pastnieki, kas spiesti piegādāt sūtījumus mājām, kuras braši gatavi aizsargāt četrkājainie sargi.