Tur vienkārši nav kam novecot. Herca Franka kamera vienmēr bijusi pavērsta pret cilvēka dvēseli kā mūžīgu Dieva un velna cīņas lauku.
Hercs Franks sevi ierakstījis pasaules dokumentālā kino vēsturē kā kinorežisoru, kurš spējis nofilmēt atkailinātu cilvēka dvēseli - vai tā būtu nevainīga mazuļa emocionāli vētrainie pārdzīvojumi leļļu teātra izrādē filmā Vecāks par desmit minūtēm vai uz nāvi notiesāta cilvēka grēksūdze Augstākajā tiesā. Asara trīc puikam uz vaiga gala, birst pelni no apsūdzētā cigaretes... Cik nācies skatīties H. Franka filmas pilnās zālēs kopā ar citiem, neiztrūkstošs ir saspringts klusums, par kuru režisoru varētu apskaust pat Hičkoks. Hercam Frankam vienmēr ir bijis laika gaidīt - savas filmas varoņa nākamo vārdu un nākamo žestu. Līdz ar viņu gaida skatītāji. Režisors pats par savas mākslas noslēpumu uzskata pietāti pret cilvēku un dzīvi kā tādu - viņš nekad nav iebrāzies ne pie viena kā ziņu reportieris pēc ātras sensācijas.
Ar virkni pasākumu Hercu Franku šajā rudenī Latvijā sveica 85 gadu jubilejā. Apgādā Mansards iznākusi režisora grāmata Uz sliekšņa atskaties. Rīgas Kinomuzejā Peitavas ielā 10/12 līdz maijam skatāma izstāde Herca Franka kods. Rīgas Kinomuzejs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju no 27. oktobra (plkst. 18.30 - Augstākā tiesa) līdz 1. decembrim piedāvā iespēju, ko nedrīkst laist garām neviens nopietns kinointeresents. Filmu programma Herca Franka pasaule. Elementi notiks Rīgas Kinomuzejā. Ievadlekcijas lasīs kinozinātnieks Agris Redovičs. Ieteiktu nepalaist garām arī mazāk populārās Herca Franka filmas, piemēram, Reiz dzīvoja septiņi Simeoni (1989). Tas ir traģisks stāsts par septiņiem brāļiem džeza mūziķiem, kuri mēģināja bēgt no Padomju Savienības, nolaupot lidmašīnu.
Pilna programma: www.diena.lv