Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Undīne Adamaite

Pūķis, kuru sauca Karš. Muzeju pasākumu programma Ukrainas atbalstam

24. februārī apritēs tieši divi gadi, kopš Krievijas karaspēks sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Šajā laikā ukraiņu tautas neizmērojamā drosme ir izpelnījusies apbrīnu visā pasaulē. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā divu dienu pasākumu programmu, lai paustu solidaritāti un atgādinātu par Ukrainas atbalsta iespējām.

Neatvadīsimies. Juris Kulakovs (1958–2024)

Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas, aiznes Juri uz laimīgo zemi! Mūžīga cieņa un pateicība manas bērnības vismīļākās grupas dziesmu autoram, izcilam dzejas interpretam Jurim Kulakovam (1958–2024) – tā drīz pēc sēru ziņas parādīšanās medijos vakar savā FB kontā publicēja dzejnieks Kārlis Vērdiņš.

Mārim Putniņam mūžībā aizejot

Kad Māris Putniņš vēl bija aktieris Liepājas teātrī, viņš gribēja darīt itin visu: vienlaikus būt aktieris un režisors, spēlēt ģitāru, rakstīt lugas, darināt dekorācijas un gleznot. Tapa divi iestudējumi: Ei, jūs tur! (1977) un Zemes valstība (1981). Putniņa entuziasmu apšaubīja un tēvišķi ieteica koncentrēties uz vienu jomu, bet viņš nevienu neklausīja un joprojām gribēja visu.

Tapapiņa koka penālis kā talismans. Intervija ar mākslinieci Kristīni Jurjāni

"Lai viss būtu absolūti autentisks, pilnīgi īsts," – tā ir neatņemama mākslinieces Kristīnes Jurjānes filigrānā rokraksta daļa. Intervijā – par dzīvelīgi sacerēto priekšmetu simfoniju daudzsēriju filmā Pansija pilī un totalitārisma "rekvizītu" necilvēcīgo mērogu filmā Marijas klusums

Turam īkšķi par Signes Baumanes filmu!

Iesākoties jaunajam, 2024. gadam, vēl līdz 23. janvārim varēsim piedomāt, lai Oskara balvas ceremonijā kategorijā Pilnmetrāžas animācijas filmas nosauktu tieši režisores Signes Baumanes filmu Mans laulību projekts.

Vairāk interesē Ziepniekkalns, nevis Tortuga. Grāmatu sērijā 100 kartes apkopoti 39 Latvijas pilsētu 100 vēsturiskie plāni

Saka, ka nevar iekāpt vienā upē, bet mēs jau esam to izdarījuši trešo reizi. Objektīvi mēs vairs neizdodam tik daudz tādu karšu, kādas ir ierasts redzēt Jāņa sētas darbībā. Dzīve ir mainījusies, un kartes ir pārcēlušās uz digitālo vidi. Tāpēc mēs mēģinām savu misiju realizēt šādā veidā – saka Jāņa sētas valdes priekšsēdētājs Mareks Kilups.

Daudzveidīga, krāsaina tekstilmākslas parāde Cēsīs

Vidzemes koncertzālē Cēsis 2. decembrī tika atklāta krāšņa Latvijas tekstilmākslas izstāde Gadu mijas raksti no Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijas, kas būs apskatāma divus mēnešus – līdz 4. februārim.

Prasīja patiesību no sevis. Anda Burtniece (1931–2023)

Noteikti arī mīlēta. Bet, domājot par teātra zinātnieci Andu Burtnieci, pirmais raksturojums prātā nāk – dziļi cienīts cilvēks. Par saviem dzelžainajiem ideāliem, par Latvijas mīlestību, par kuru viņa nekautrējās runāt arī skaļi, jo bērnībā pārāk sāpīgi bija izplēsta no savas zemes, par gādīgo, uzmanīgo attieksmi pret jauniem cilvēkiem.

Skaļi aplausi Lolitai Caukai un Agrim Māsēnam

Teātra pasaulē sezonas lielais brīdis ir klāt. Tuvojas Spēlmaņu nakts. 23. novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā – Dailes teātrī 30. reizi notiks Spēlmaņu nakts (2022./2023. gada sezonas) apbalvošanas ceremonija, kurā balvu Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā pasniegs Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Lolitai Caukai un Valmieras teātra aktierim Agrim Māsēnam.