Liela auguma suņi var novecot jau piecu sešu gadu vecumā. Mazie sunīši var spriņģot līdz 14 gadiem un pat ilgāk. Pazīmes, kuras norāda, ka suns noveco, ir aktivitāšu un ēstgribas mazināšanās, sirms apmatojums, locītavu sāpes. Ir suņi, kuriem vecumā krasi izmainās raksturs. Dzīvniekam novecojot var rasties gan redzes, gan dzirdes problēmas. Redzes pasliktināšanās var būt saistīta ar glaukomu, tīklenes atrofēšanos, ar izmaiņām acs lēcā. Pamanot izmaiņas dzīvnieka acīs, saimniekam noteikti jāgriežas pie veterinārārsta, lai novērstu radušos veselības problēmu tās sākumstadijā. Dzirdes problēmas biežāk skar suņus ar hronisku auss iekaisumu. Var rasties arī pirmās sirds vājuma pazīmes, kad suns pastaigas laikā sāk apstāties.
Ja sunim ir mazinājusies aktivitāte, ieteicams samazināt arī viņa barības daudzumu. Tas novērsīs liekā svara rašanos. Ja suns visu mūžu ēdis profesionālo sauso barību, kas iedalīta pēc suņa vecuma un veselības problēmām, jāzina, ka ikvienam barības ražotājam ir speciāla līnija, kas paredzēta suņiem senioriem, un, neatkarīgi no tā, ka jūsu kompanjons vēl izskatās gana sprauns, attiecīgā vecumā barība jāmaina uz Senior līniju. Pārejai jābūt pakāpeniskai! Ja suns visu mūžu ir ēdis mājas barību, vajadzētu izvairīties no trekniem pārtikas produktiem, kā arī no straujas barības maiņas. Ja vecam sunim jau ir konstatētas aknu vai nieru problēmas, tad noteikti jālieto speciālā ārstnieciskā barība.
Veci suņi ļoti bieži cieš no dažādām locītavu slimībām, kas var izpausties kā dzīvnieka klibums, stīva gaita, pasivitāte. Šajā gadījumā vajadzētu konsultēties ar veterinārārstu, lai noskaidrotu, kāda veselības problēma dzīvniekam sākusies. Visbiežāk veciem suņiem konstatē artrītu (sunim grūti piecelties un iestaigāties, pēc garākām pastaigām viņš sāk pieklibot), osteoporozi.
Šajos gadījumos dzīvniekam var nākties lietot gan pretsāpju zāles, gan glikozamīna un hondroitīna barības piedevas, kas uzlabo dzīvnieka dzīves kvalitāti un ir atbildīgas par locītavu virsmu un šķidruma atjaunošanos. Glikozamīns paredzēts locītavu saudzēšanai un ieeļļošanai. Tāpēc izdevīgi iegādāties tieši senioriem paredzēto barību, kur glikozamīns jau iekļauts barības sastāvā.
Vecu suni nevajadzētu pārmērīgi saudzēt, no dienas režīma izslēdzot ierastās pastaigas. Tās var saīsināt un veikt lēnākā solī, bet gan locītavām, gan muskuļu tonusa nodrošināšanai regulāras pastaigas ir ļoti nepieciešamas. Maldīgs ir uzskats, ka dzīvnieka izvešana laukā uz desmit minūtēm, lai tas nokārtotu savas dabiskās vajadzības, var aizstāt nepieciešamās pastaigas.