Biogāzes ražotne Sysav pieder Malmes pilsētai un vēl 13 viena reģiona pašvaldībām, un to būvējis privāts investors, ar kuru tika noslēgts līgums uz 25 gadiem. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 815 miljoni eiro un peļņa - septiņi miljoni. Pašvaldību loma uzņēmumā ir to pārvaldīt, kā arī pirkt no tā atkritumu pārstrādes pakalpojumu. Lai to varētu īstenot, pašvaldības no iedzīvotājiem iekasē ap simts eiro lielu ikgadējo maksu, kas ļauj savākt, šķirot, nogādāt un nodot atkritumus pārstrādei. Sysav pārdod atkritumu pārstrādes pakalpojumu arī kaimiņvalstij Norvēģijai.
Blakus Sysav ražotnei izvietojies arī notekūdeņu pārstrādes uzņēmums, un arī tajā tiek ražota biogāze. Papildus tam ražotnē iegūst tādus labumus kā tīrs dzeramais ūdens un mēslojums, ko var izmantot lauksaimniecībā. Stokholmā šāda tipa ražotne izvietota pilsētas teritorijā klintī, virs tās un tuvējā apkārtnē ir dzīvojamās mājas.
No notekūdeņiem saražoto biogāzi Malme un arī Stokholma izmanto sabiedriskā transporta darbināšanai. Benzīns Zviedrijā maksā nedaudz mazāk kā 15 kronu (1,17 latu), dīzelis - 14,60 kronu (1,14 latu), bet biogāzes cena ir ap 9,50 kronām (0,74 lati).
Kopumā Zviedrijā tiek šķirota aptuveni puse no atkritumiem, tomēr attiecībā uz izmestiem ēdieniem rezultāti ir vājāki - tikai ap 20% izsviestās pārtikas tiek sašķirots. Valsts mērķis ir pēc astoņiem gadiem kopumā šķirot 70% atkritumu un 40% pārtikas atkritumu.
Zviedru skatījumā šķirošana atkritumu apsaimniekošanā ir tikai viens no pakāpieniem, lai mazinātu to daudzumu.
Runājot ar skolēniem, Sysav bērniem vaicā, ko tie darītu, ja nedrīkstētu izmest neko ārā no mājas. Loģiskā atbilde ir izmantot lietas atkārtoti un samazināt nevajadzīgu preču pirkšanu. Tieši tāda ir Zviedrijas stratēģija atkritumu apsaimniekošanā. Vairākās atkritumu savākšanas bāzēs, kur zviedri šķiro un atstāj nevajadzīgās lietas, iespējams arī paņemt kādu citu cilvēku atstātās mantas.