Prosecco gatavo Itālijas ziemeļaustrumos, Veneto reģionā, no Glera šķirnes vīnogām. Dzēriena ražošanā tiek izmantota charmat metode, kas no tradicionālās šampanieša metodes atšķiras ar to, ka vīna otrreizējā fermentācija nenotiek pudelē, bet gan lielās nerūsējošā tērauda tvertnēs. Līdz ar to dzēriena ražošanas izmaksas ir daudz zemākas. Tas neiegūst tik niansētas un smalkas īpašības kā franču brālēns, bet katrai lietai ir sava vieta un misija. Prosecco galvenais trumpis ir pieejamā cena, kas parasti atbilst kvalitātei. Tā svaigums, augļainā buķete un vienkāršais raksturs patīk daudziem. Atkarībā no cukura koncentrācijas dzērienā prosecco tiek iedalīts: ļoti sauss jeb brut, sauss jeb extra dry un pussauss jeb dry.
Zonin Prosecco Cuvee 1821 Brut DOC. Zonin vīni uzņem arvien lielākus apgriezienus Latvijā. Un tas ir tikai loģiski, jo Casa Vinicola Zonin ir lielākā privātā vienai ģimenei piederošā vīna kompānija Itālijā, kā arī nopietns spēlētājs pasaules vīna tirgū. Casa Vinicola Zonin pieder astoņas vīna darītavas Itālijā un viena ražotne ASV, Virdžīnijā. Kopējie Zonin vīna lauki aizņem 1800 ha. Zonin Prosecco 1821 Brut jūtams ābolu un bumbieru aromāts ar nelielu citrusaugļu niansi - tieši šādus aromātus vajadzētu sagaidīt no prosecco.
Garša ir sausa un ābolaina, ar labām minerālvielām un gaumīgām sāļuma niansēm. Pēcgaršā baltais dzidrais ābolītis mijas ar saldenu citrona noti. Šis ir samērā vienkāršs prosecco, bet patiešām garšīgs un par atbilstošu cenu. Lielisks sabiedrotais svinībās.
Arī lambrusco izcelsme ir Itālijas ziemeļaustrumi. Tā dzimtene atrodas Emīlijas-Romanjas reģionā, kuru pēdējās nedēļās skārušas ļoti spēcīgas zemestrīces. Tādējādi, baudot lambrusco, varam netieši palīdzēt dabas stihiju papostītajam rajonam ātrāk atkopties. Lambrusco mēdz būt gan sauss (seco), gan pusauss (amabile), gan arī salds (dolce). Visbiežāk izmantotās vīnogas šī dzēriena ražošanā ir Lambrusco Salamino. Saldākajiem lambrusco tiek piejaukts vīns no Ancellota vīnogām. Tieši lillīgās krāsas saldenie lambrusco ir iemantojuši lielu popularitāti, jo skābuma līmenis ir gaumīgā balansā ar saldumu, dzēriens ir augļains un patīkami salds, nav šķebinošs. Arī lambrusco ražošanā tiek izmantota charmat metode. Svarīgi - dzēriena saldumam ir dabiska izcelsme. Ražošanas procesā tiek strauji pazemināta temperatūra, tā pārtraucot cukura pārtapšanu alkoholā. Līdz ar to dzēriens ir mazāk alkoholisks (parasti 7-8%), un atlikušais cukurs piedod vajadzīgo saldumu.
Chiarli Lambrusco dolce Rosso Dell`emilia IGT. Vīna darītava Chiarli ir dibināta 1860. gadā un ir viena no vecākajām Emīlijas-Romanjas reģionā. Tā ražo vīnus un balzamiko, taču galvenais uzsvars vienmēr ir bijis uz lambrusco. Violeti sarkanais dzēriens ir maigi dzirkstošs un ar pamatīgu ogu buķeti aromātā. Garšu varētu raksturot kā augļaini saldskābu, ar pavisam maigiem tanīniem. Lai arī uz etiķetes lasām dolce, dzēriena saldums nešķebina, un vīns, kārtīgi atdzesēts, sniedz patiesu spirdzinājumu.