Sievietēm papildu slodzi rada grūtniecība. Līdz ar to riska grupā ir sievietes pēc dzemdībām, sievietes pēc 45 gadu vecuma (saistīts ar iegurņa dobuma orgānu noslīdējuma risku), kā arī sievietes, kuras strādā pārmērīgi smagu fizisku darbu,» skaidro Valdis Siļķe, Rīgas rajona slimnīcas galvenais ārsts.
Diemžēl gandrīz 50% sieviešu nekad par šo problēmu nav runājušas pat ar savu ārstu. «To var skaidrot gan ar kautrēšanos, gan fiziskās kaites radītajiem psiholoģiskajiem aspektiem, gan neticību iespējai izārstēties,» novērojis ārsts. Rīgas rajona slimnīca pēdējos gados mērķtiecīgi attīstījusi Rehabilitācijas nodaļu, ieviešot mūsdienīgas fizioterapijas metodes dažādu saslimšanu ārstēšanai. Nupat slimnīcā atklāts pirmais iegurņa pamatnes vājuma un urīna nesaturēšanas ārstniecības komplekss Latvijā. Pacientiem ir pieejams pilns ārstniecisko metožu komplekss - vairākpakāpju terapijas sistēma -, sākot no konservatīvās terapijas līdz ķirurģiskām operācijām. Galvenais akcents likts uz speciālajām fizioterapijas tehnoloģijām, tajā skaitā biofeedback tehnikas pielietošanu, kas pacientam palīdz pašam izprast, kā darbināt iekšējos dziļos muskuļus cīņā ar urīna nesaturēšanu. Procedūras laikā pacienti tiek apmācīti pareizi un efektīvi izpildīt vingrojumus, izmantojot speciālu iekārtu, kas vizuāli atgādina datoru ar pievadu, kura galā atrodas speciāla zonde. Tā procedūras laikā tiek ievadīta sievietēm makstī, vīriešiem - taisnajā zarnā. Biofeedback medicīniskā iekārta aprīkota ar dažādām 33 urīna nesaturēšanas ārstniecības programmām. Šī iekārta sniedz iespējas trenēt arī insulta un traumu rezultātā cietušos muskuļus.
Urīna nesaturēšanai (inkontinencei) var būt dažādi iemesli, un ir vairākas saslimšanas stadijas. Smagas saslimšanas gadījumos jāpielieto viss ārstniecības komplekss, un ārstēšanai var būt nepieciešamas specifiskas operācijas. Taču vieglas vai vidēji smagas saslimšanas gadījumos pasaulē efektīvi tiek izmantotas speciālās fizioterapijas tehnoloģijas. Ar fizioterapijas palīdzību tiek trenēta iegurņa pamatnes muskulatūra, atjaunots tās spēks, un muskuļi atgūst savu funkcionēšanas spēju.
Urīna nesaturēšanas ārstniecībā slimnīcā izmanto rehabilitācijas kompleksu, kurā līdzās biofeedback tehnoloģijai ietilpst arī speciāli vingrinājumi, ūdens procedūras un dūņu aplikācijas. Atbalsta terapijā pieejamas arī psihologa konsultācijas, mākslas terapija, autogēnais treniņš.