Politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis, mēģinot īsi novērtēt katru no Evikas Siliņas vadītās valdības ministriem, pie vairāku vārdiem atzīmē: grūti pateikt, vai nacionālais mērogs šim neizrādīsies pārāk ciets rieksts. Vai lēciens dažam tomēr nebūs pārāk augsts.
Droši vien līdz kārtīgai analīzei un argumentētam vērtējumam vēl jāpagaida, taču jau tagad skaidrs, ka garlaicīgi nebūs, jo jaunās valdības sastāvā ir gan pieredzējuši un ne vienu vien valdību jau pārdzīvojuši politiķi, gan politisko karjeru knapi sākušie. Vai viņiem izdosies rast kopīgu valodu un strādāt kā komandai, ir jautājums, kas tagad urda ne vienu vien politikas vērotāju.
Taču, ja vēl par mērogiem, šķiet, nekādu robežu nav vienai no pasaulē patlaban pieprasītākajām operdziedātājām Marinai Rebekai. Līdzās spožiem panākumiem, tā teikt, savā tiešajā lauciņā, viņa paguvusi arī debitēt kinolomā, iedziedāt savu pirmo popdziesmu un pat pievērsties izdevējdarbībai. Saruna ar viņu aizvirzās arī līdz tehnoloģijām un patlaban tik aktuālajam mākslīgā intelekta jautājumam. Māksliniece uzsver – viņasprāt, mūzikā no tā nav jābaidās.
"Lai gan arī mākslīgais intelekts komponē mūziku, mūsu spēks ir mūsu dvēseliskais gars, mūsu dzīvā, savā ziņā dzīvnieciskā enerģija. Mēs esam instrumenti un unikāli, pastāvīgi mainošie. Nesen atklāts, ka arī putniem ir sava valoda un pat dziedāšanas skolotāji! Mums mūzika ir emociju kods. To mākslīgais intelekts laikam nespētu saprast. Pat ne saprast, bet izjust," viņa norāda.
Un uz šīs nots laikam gribētos arī šīs nedēļas sleju beigt, aicinot baudīt pagaidām vēl tik vasarīgo rudeni, katram saprast savus mērogus un meklēt savus neaizstājamos emociju kodus.
Šīs nedēļas, 22.-28. septembra, izdevumā SestDiena lasiet:
SestDienas SALONS. Avantūristes gars
Operdziedātāja Marina Rebeka par Aīdu, debiju kino, savu pirmo popdziesmu un to, kāpēc mūziku neapdraud mākslīgais intelekts
FOKUSĀ. Nacionāla mēroga moments
Kā vērtēt jaunās, Evikas Siliņas vadītās valdības ministrus? Kas varētu izrādīties viņu stiprās un kas – vājās puses?
DIENASGRĀMATA. Veļas mazgātājas piezīmes no Francijas Dienvidiem
Aizejot no līdzšinējā darba Latvijā un domājot, ko darīt tālāk, var doties arī uz Francijas kalniem, lai... mēnesi iejustos veļas mazgātājas ādā. Ko tādā ceļojumā var uzzināt par Franciju un ko pats par sevi?
PASAULĒ. Žogi un sienas uz valstu robežām
Latvijā aktualizējoties jautājumam par nepieciešamību ātrāk tikt galā ar austrumu robežas nostiprināšanu, vērts palūkoties uz citām robežbarjerām pasaulē no dažādiem aspektiem. Kāds simbolisms slēpjas aiz sienām uz valstu robežām, un cik aktuāls tas ir mūsdienās?
IZPĒTĪTS. Piecas reizes uz iznīcības robežas
Cilvēces ilgajā vēsturē bijuši vismaz pieci gadījumi, kad sugas pārstāvju skaits bija nokrities līdz pastāvēšanu apdraudoši zemai robežai
LAIKA MAŠĪNA. Vērīgais penicilīna atklājējs
Pirms 95 gadiem skotu bakteriologs Aleksandrs Flemings pamanīja, ka kādu laiku novārtā pamestā Petri trauciņā pelējums nomācis stafilokoku baktēriju vairošanos un spēja no šī pelējuma izdalīt aktīvo reaģentu, nosaucot to par penicilīnu. Taču aizritēja vairāk nekā 10 gadu, līdz varēja sākties antibiotiku uzvaras gājiens
Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SestDienas VAKARIŅAS, KINO, ZIRNIS ĒD, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, SMALKĀS APRINDAS un ANEKDOTES.