Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Valsts kultūrkapitāla fonda radošo personu atbalsta programmā finansējumu saņems 663 cilvēki

Noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) konkurss radošo personu atbalsta programmā Radošo personu nodarbinātības programma, kas izveidota pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, lai mazinātu Covid-19 negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari, tajā strādājošajām radošajām personām, informēja VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Mērķprogramma izveidota, lai finansētu radoša darba veikšanu kultūras nozarē individuāli nodarbinātām radošām personām, kas ir autortiesību vai blakustiesību subjekti Autortiesību likuma izpratnē (turpmāk – radošām personām) un kuru profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota Covid-19 dēļ. Programma paredzēta, lai veicinātu līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Mērķprogrammas konkursā tika iesniegti 685 pieteikumi, finansējumu saņems 663 radošās personas, piešķirts finansējums 1 003 908.00 eiro. Finansējums piešķirts atkarībā no termiņa, uz kādu pieteicējs ir reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs.

Mērķprogrammas ietvaros, izvērtējot pieteikumus, radošajām personām, kuras ir reģistrētas Valsts ieņēmumu dienesta Saimnieciskās darbības veicēju reģistrā un kuras nav sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu uz mērķprogrammas izsludināšanas brīdi, radošā darba veikšanai no 2020. gada 1. oktobra līdz 2020. gada 31. decembrim tiks piešķirts vienreizējs līdzekļu piešķīrums 538 eiro mēnesī.

Mērķprogrammas nolikumā paredzēts, ka uz atbalstu varēja pretendēt radošas personas, kas ir reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicēji un kuru vidējie mēneša ienākumi no saimnieciskās darbības (izņemot mērķprogrammas ietvaros jau sniegto Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu) pirms nodokļu nomaksas laikā no 2020. gada 1. jūlija līdz 2020. gada 30. septembrim nav bijuši lielāki par  538 eiro mēnesī. Vidējos mēneša ienākumos netiek iekļauti ienākumi no autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijām un dīkstāves pabalsts. Atbalstam nevarēja pieteikties personas, kuras kā darba ņēmēji periodā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 30. septembrim nodarbinātas uz pilnu darba laiku, ienākumiem no šīs nodarbinātības vidēji mēnesī pārsniedzot 2020. gadā valstī noteikto minimālo mēneša darba algu.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja