Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Norisināsies diskusija par radošo industriju nozīmi Latvijas mazajās pilsētās

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētās starptautiskās konferenču sērijas Kultūras Krustpunkti XV ietvaros, 2. novembrī plkst. 10.30 norisināsies diskusija par radošo industriju nozīmi Latvijas mazajās pilsētās, informēja LKA pārstāvji.

Interesentiem būs iespēja stundas garumā līdzdarboties diskusijā, uzdodot jautājumus Facebook komentāru sadaļā. Diskusijas un konferences norisei varēs sekot līdzi LKA Facebook lapā  un Youtube kanālā.

Pētījuma rezultātā ir identificēta radošo industriju loma pilsētu attīstībā, radošā ilgtspējā un ekonomikas izaugsmē. Latvijas Zinātnes padomes atbalstītā projekta Radošās industrijas mazajās pilsētās: potenciāls un devumi ilgtspējai/CRISP ietvaros notiks diskusija par  radošo industriju labās prakses piemēriem mazajās pilsētās un radošo industriju attīstības iespējām. Diskusijas laikā tiks skatīti jautājumi par faktoriem, kas veicina un kas kavē radošo industriju attīstību, par radošo brokeru un sadarbības tīklu lomu, kā arī vietējo resursu nozīmi, aicinot uz sarunu pārstāvjus no pašvaldības, NVO sektora un uzņēmējiem.

Diskusijā piedalīsies uzņēmējs, radošu iniciatīvu virzītājs Roberts Jansons (Duna Brewery) ar prezentāciju par Kuldīgas radošo industriju kvartāla attīstību, biedrības Taburete pārstāve Tīna Žmuida, kura veido dažāda mēroga jauniešu aktivitātes Gulbenes pilsētā un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis, pārstāvot pašvaldības redzējumu par radošo industriju nozīmi pilsētas attīstībā. Diskusijas dalībnieki dalīsies pārstāvēto pilsētu pieredzē un atklās, vai radošās industrijas var pelnīt un konkurēt ar lielajām pilsētām. Kā arī mēģinās noskaidrot, vai attīstīta radošā industrija var kalpot par spēcīgu argumentu dzīvesvietas maiņai no galvaspilsētas uz mazo pilsētu.

Diskusiju moderēs RTU Dizaina fabrikas vecākā eksperte Liene Briede. 

Konference organizēta un konferences materiāli izstrādāti Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Latvijas Kultūras akadēmijas zinātniskās darbības attīstība, Nr.1.1.1.5/18/I/017 un Kultūras ministrijas Valsts pētījumu programmas projekta Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) ar Latvijas Zinātnes padomes atbalstu ietvaros. Konferencē tiek prezentēti arī vairāki pētījumi, kas atbalstīti Fundamentālo un lietišķo pētījumu (FLPP) programmā, ko finansē Latvijas Zinātnes padome.

Vairāk - www.lka.edu.lv

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja