Piektdien, 14. februārī, noskaidrosies, cik ilgi centrs būs slēgts. Iepriekš minētās sešas nedēļas ir maksimālais skaitlis, bet ir visas iespējas, ka durvis varēsim vērt ātrāk, jo mūsu jurists kārto dokumentus un nav pamata centru slēgt ilgāk, aģentūrai LETA skaidroja Kaņepes kultūras centra pārstāve Laura Adamoviča.
Centra darbinieki kā vienu no iemesliem, kāpēc kultūras iestāde ir slēgta, pieļauj kaimiņos esošās mājas īpašnieku aktivitātes - ēka tiek renovēta un tās dzīvokļi drīzumā tiks nodoti pārdošanai.
Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka centrs, kas atrodas Rīgā, Skolas ielā 15, savu darbību sāka 2011.gada vasaras beigās. Kaņepes Kultūras centrā notiek izklaides un kultūras pasākumi.
"Mēs neesam saistošākie kaimiņi blakus esošajai dzīvokļu jaunbūvei - esam publiski un sabiedriski, turklāt esam pamanījuši, ka mūs nāk "izošņāt", kādi izskatāmies, pat jaunbūvē strādājošie celtnieki," stāstīja Adamoviča.
Viņa atklāja, ka vienīgās aktivitātes, kas šobrīd norisinās Kaņepes kultūras centra telpās, ir tango nodarbības, kuras aizņem divas trīs stundas, jo ir bijusi iepriekšēja vienošanās ar deju pasniedzēju, ka tās atceltas netikšot. "Viss pārējais, ieskaitot kafejnīcu, šobrīd nedarbojas," paskaidroja Adamoviča.
Kā ziņots, centrs slēgts, kad Rīgas būvvalde konstatējusi, ka dokumentos centram nav saskaņotas "pareizās funkcijas".
"Kaņepes Kultūras centrs uz laiku līdz sešām nedēļām diemžēl ir spiests atkal aizvērt durvis, jo izrādās, ka īrējam telpas, kuru reģistrētā funkcija ir dažādu sociālo grupu kopmītnes, kurās nedrīkst baudīt kultūras notikumus publiski. Nezināšana neatbrīvo no atbildības," savā Facebook lapā raksta Kaņepes Kultūras centrs.
Iepriekš Kaņepes Kultūras centram bija "saķeršanās" ar Rīgas Pašvaldības policiju par trokšņošanu un miera traucēšanu, taču policijas piemērotos sodus centrs apstrīdēja tiesā, kas policijas lēmumus atcēla.