Iestudējums radīts kā poētisks ceļojums laikā un telpā cauri 135 gadus senajai cirka ēkai – nelielas skatītāju grupas dosies nepilnu stundu garā ekspedīcijā pa īpašu maršrutu, kas ļaus ielūkoties arī ikdienā publiski nepieejamajās aizskatuves telpās. Katrā no maršruta pieturas punktiem būs kāds izrādi veidojošs elements – cirka, kustības, audiovizuāli, scenogrāfiski un tekstuāli tēli, kas savienosies daudzšķautņainā telpas pieredzes stāstā.
Izrāde Rīgas cirkā tapusi, apvienībai fieldworks (Norvēģija/Beļģija/Japāna) sadarbojoties ar apvienību IevaKrish & Tuvumi (Latvija). Jau kopš 2015. gada fieldworks mākslinieki un darba autori Heine Advāls (Heine Avdal) un Jukiko Šinozaki (Yukiko Shinozaki) veido performances sabiedriskās vietās, kas atrodas pārtapšanas procesā. Labu laiku pirms pirmizrādes mākslinieki iecerētajā norises vietā uzsāk izpēti – iepazīstas ar telpas raksturu, tās arhitektūru, iemītniekiem, vēsturi un nostāstiem –, lai caur kustību, objektiem un skaņām veidotu savu interpretāciju par vietas garu.
Projekts carry on jau pabijis Skandināvijā, Itālijā, Ungārijā, Beļģijā, Vācijā, Japānā un tapšanas stadijā 2016. gadā arī Latvijā – Ruckas rezidencē. Līdzās izrādes veidotājiem un pastāvīgajiem projekta dalībniekiem katrā norises vietā izrādēs iesaistās arī vietējie mākslinieki – aktieri, dejotāji, gaismu un skaņu mākslinieki. Rīgas iestudējumā piedalīsies Heine Advāls, Jukiko Šinozaki, Geibels Eibens, Rolands Laitens, Krišjānis Sants, Ieva Gaurilčikaite-Sants, Agnese Bordjukova, Emīlija Berga, Mariano Gedvillo.
Apvienības IevaKrish & Tuvumi mākslinieks Krišjānis Sants, kurš ar fieldworks sadarbojas jau vairākus gadus un ir piedalījies carry on izrādēs citur pasaulē, stāsta: “Katrā jaunā norises vietā tiek veidota unikāla telpas pieredze – vai tas būtu publiskais peldbaseins, viesnīca, muzejs vai cirks. Šī nav dokumentāla ekskursija pa cirku, bet gan drīzāk iespēja piedzīvot alternatīvu cirka versiju – skatītājs nonāk neparastā pasaulē, kur ir durvis, kas pašas atveras, dažādi ceļā sastapti tēli, skaņas un tekstuālas norādes. Rodas sajūta, ka pati ēka ar mums sarunājas, sāk elpot un kļūst vēl vienu darba izpildītāju."
Rīgas cirka direktore Māra Pāvula norāda, ka izrāde-ekspedīcija carry on lieliski iederas Rīgas cirka programmā: "Nākamā gada pavasarī cirks plāno atklāt jau aprīkotu cirka arēnu un turpinās piedāvāt kvalitatīvu saturu, kas ietver gan cirka izrādes, gan dažādus citus mākslas veidus. Jau pirms vairākiem gadiem esam uzsākuši multidisciplināru attīstības virzienu, un arī citur Eiropā aizvien vairāk jūtama tendence atteikties no žanru robežām, tāpēc ar nepacietību gaidām iespēju piedzīvot šo unikālo izrādi."
Izrāde paredzēta visiem skatītājiem, sākot no skolas vecuma.
Biļetes: www.bezrindas.lv
Vairāk - cirks.lv