Līdzīgi ir rakstniekiem – lasot simts un vairāk gadu vecu klasiku, tu neizbēgami smelsies kaut ko no tās, vai pat izveidosi lasītā mūsdienu versiju, bet tavs uzrakstītais pēc desmit gadiem nevienam vairs nebūs vajadzīgs, bet seno klasiku lasīs joprojām, – tā intervijā Dienai teica britu ģitārists, dziedātājs un autors Ričards Haulijs pāris stundas pirms sava koncerta uz Positivus otrās lielākās – Nordea – skatuves, kas līdz ar Hot Chip uzstāšanos uz galvenās skatuves kļuva par vienu no lielākajiem pirmās festivāla dienas muzikālajiem baudījumiem.
Pirmajās rindās pat sastopu cilvēkus no Krievijas, kuri atbraukuši speciāli uz vienu Positivus dienu, lai redzētu Haulija koncertu, jo viņu zemē kaut ko tādu sagaidīt esot bezcerīgi. Saņemu pat dāvanā jauno krievu draugu pašu ieskaņotu, The Cure un New Order iedvesmotu mūziku kā apliecinājumu, ka viņa zemē mūzikas cienītāji, tāpat kā pie mums, ir gana dažādi.
Protams, šādas – Ričarda Haulija – vārdos īsti neaprakstāmas un inteliģentas ģitārmūzikas fanu mūsu zemē, pateicoties radiostacijām, ir tikai tik daudz, cik ir, un, kā jau nesen intervijā izteicās galvenais Positivus rīkotājs Ģirts Majors, lai viņus dabūtu uz festivālu, ir vajadzīgi tādi mākslinieki kā Years & Years un Elija Goldinga, kuru dēļ cilvēki pērk biļetes.
Goldinga slimības dēļ tomēr neatbrauca, bet viņas vietu lieliski ar grandiozas, gaismu, projekciju un pat salūta papildinātas diskotēkas paraugdemonstrējumu aizstāja slavenais producents Marks Ronsons, kurš turējis roku uz pulsa pat Eimijai Vainhausai.
San Fermin, Minor Victories, Hot Chip, Ho99o9 noteikti ir tie, kuru dēļ šo festivālu cilvēki atcerēsies ne viens vien, bet par absolūti eksplozīvu instrumentāla roka priekšnesumu jau nakts melnumā parūpējās itāļu grupa Joycut – trio ar diviem bundziniekiem un vienu multiinstrumentālistu, kura galvenais darbarīks ir sintezators un grēda elektronisku ierīču, brīžiem arī ģitāra, turklāt viņš laiku pa laikam kliedz bez mikrofona palīdzības pietiekami skaļi, lai būtu dzirdams, bet kad retu reizi iedziedas, šķiet, ka uz I Love You skatuves ieradies pats Roberts Smits. Itāļi ir tik priecīgi par Positivus publikas vētraino reakciju, ka sasniedz, iespējams, nospēlēto papilddziesmu jeb encores rekordu – pēc plānotā koncerta nobeiguma viņi ņem instrumentus rokās un atsāk spēlēt vēl četras reizes.
Gaidām turpinājumu! Gan šai itāļu grupai, gan Positivus.