Koncertā tika atskaņots arī viens no liesmainākajiem Pētera Vaska skaņdarbiem Musica appassionata un romantisma laika simfoniskās mūzikas lielmeistara Antona Bruknera grandiozā Sestā simfonija. Savukārt vēl pirms koncerta apmeklētāji pulcējās uz pirmskoncerta sarunām, kur Vaska sarunu biedrs par komponista muzikālajiem un dzīves uzskatiem, kā arī koncerta programmā iekļautajiem opusiem bija muzikologs Orests Silabriedis.
“Manā ieskatā oboja ir pastorāls instruments, un drāma, traģika nav gluži pirmais, kas nāk prātā, domājot par obojas skaņu un iespējām. Koncerts kopumā varētu būt kā, piemēram, cilvēka mūžs ar sākumu, piepildījumu un aiziešanu, tomēr man labāk patiktu līdzība ar tādu kā garu kosmogonisku dienu, kas ilgst, piemēram, simt gadu,” par jaundarbu stāsta Pēteris Vasks. Viņš to raksturo kā gaišu, priekpilnu opusu, kurā ieskanas gan mīlestība uz dabu, gan dzimteni. Komponists norāda, ka īpaši skaņdarba vidusdaļu pāršalc svētku, teju Dziesmusvētku sajūta, kurā ieskanas latviskas – dziedošas un dejojošas – melodijas.
Pirmo reizi koncerts tika atskaņots dienu iepriekš, 5. oktobrī, LNSO mītnesvietā Lielajā ģildē, ieejot vēsturē kā Latvijas simtgades svētku viens no īpašākajiem notikumiem – pirmo reizi pasaulē slavenais komponists Pēteris Vasks uzrakstījis jaundarbu īpaši pēc LNSO pasūtījuma.