Vienlaikus festivāla organizatori uzsver, ka festivāla programma, t.sk. trīs festivāla noslēguma koncerti Salut d’Amour ar pasaules opernamu zvaigznes, dziedātājas Marinas Rebekas dalību norisināsies pēc iepriekš izsludinātās programmas. Marinas Rebekas sniegumā dzirdēsim Vēstules skatu no Pētera Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins un Elizabetes āriju Dich, teure Halle no Riharda Vāgnera operas Tahneizers. Koncerta īpašais brīdis – valsts simtgades godinājums ar Jāņa Mediņa slaveno Āriju no Trešās orķestra svītas. Šo latviešu simfoniskās mūzikas simbolu jaunā veidolā licis pieredzējušais Liepājas diriģents un aranžētājs Jēkabs Ozoliņš – starp orķestra instrumentiem viņš ieaudis vokalīzi sievietes balsij, un jaunās versijas pirmatskaņotājas gods būs Marinai Rebekai.
Savukār Latvijas festivāla orķestra sniegumā dzirdēsim Riharda Vāgnera operas Rienci karalisko ievadu, klausītāju iemīļoto Valsi no Pētera Čaikovska baleta Gulbju ezers un taktis no Sergeja Prokofjeva baleta Romeo un Džuljeta, kur Karela Marka Šišona sakārtojumā, pieminot Veronas jauniešus un apcerot mīlestības lielo spēku, baudīsim bezgala valdzinošo, populāro, dramatisko un maigo Prokofjeva mūziku.
Latvijas koncertdzīvei tik unikālajā mākslinieciskajā vienībā - Latvijas Festivāla orķestrī - festivāla Šalc ietvaros pulcēsies izcila, starptautiski daudzveidīga mūziķu komanda. Orķestra sastāvā muzicē Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra čellu grupas koncertmeistara vietnieks Johans van Īrsels, otro vijoļu grupas mūziķe Annabeta Veba un mežragu grupas koncertmeistars Laurenss Vaudenbergs, Jevgēņija Svetlanova Krievijas valsts simfoniskā orķestra koncertmeistars Sergejs Grišins, Sanktpēterburgas filharmonijas Akadēmiskā simfoniskā orķestra altu grupas koncertmeistars Andrejs Dogadins un kontrabasu grupas otrais koncertmeistars Rostislavs Jakovļevs, kā arī daudzi izcili mūziķi no Latvijas un citām Eiropas valstīm.
Klarnetists un diriģents Guntis Kuzma ir LNSO diriģents un JVLMA Koka pūšaminstrumentu klases vadītājs. Bijis LNSO klarnešu grupas koncertmeistars no 2008. līdz 2014. gadam un Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga pirmā klarnete no orķestra dibināšanas 2006. gadā līdz 2016. gadam.
Gunta Kuzmas diriģenta karjera sākās 2007. gadā. Vienā no saviem pirmajiem koncertiem ar Sinfonietta Rīga Guntis vadīja Marinas Gribinčikas Obojas koncerta Voyager pirmatskaņojumu. Regulāri diriģē Sinfonia concertante programmas, kurās bieži iekļauti Latvijas komponistu opusi. LNSO mūziķu priekšā Guntis Kuzma stājies, vadot koka pūšaminstrumentu un stīginstrumentu sastāvus. Koncertējis ASV, Dānijā, Zviedrijā, Lietuvā, Ukrainā, Vācijā, Polijā un citur.
Ej nu zini
Bet bet
tyttler