Marseļas festivāls Parrallèle norisinās jau septīto reizi, un šoreiz starp vairāku valstu pārstāvju darbiem īpaša vieta ierādīta arī latviešu mākslinieka Voldemāra Johansona darbam Slāpes.
Darbs aicina uzkavēties vētras ainavā, ko veido nerimstoša ūdens masu kustība, vējš, lietus un troksnis, ļaujot vērot un ieklausīties stihijā no attāluma, kas nebūtu iespējams dabiskajā vidē, kad apbrīns mijas ar šausmām.
"Festivāla organizatori vēlas pētīt vibrācijas, sajūtas un galējās robežas, sastopoties cilvēkiem, notikumiem un videi, tādējādi radot jaunas pieredzes un perspektīvas. Parallèle dalībnieki izmanto dažādas mākslas formas, lai parādītu dažādību un uztveri. Mans darbs skatītājus uzrunā no lielformāta ekrāna, kas atveido milzu vētru Atlantijas okeānā, paralēli skanot ierakstam - rēcoša ūdens, zemūdens skaņu un bangojošu viļņu troksnim. Skatītājs drošos apstākļos var piedzīvot dabas stihiju. Ar interesi vēroju Francijas publikas reakciju un pamanīju, ka pat tiem, kuri meditatīvā mierā noraugās šajā darbā, sejās redzama pārdzīvojuma atblāzma. Tā veido jaunu pieredzi", novērojumos dalās Johansons.
Slāpes līdz 29. martam skatāmas arī Kochi-Muziris biennālē Indijā, kas ir lielākais laikmetīgās mākslas notikums Dienvidāzijā. Paredzams, ka Voldemāra Johansona darbu apskatīs plašs skatītāju loks (iepriekšējo Kochi-Muziris biennāli apmeklēja 400 000 skatītāju).
Voldemāra Johansona darbs Thirst (Slāpes) pirmo reizi bija redzams Rīgā 2015. gadā festivālā Homo Novus un šobrīd kā finālists nominēts prestižajai Purvīša balvai. Darbs Latvijā būs skatāms no 17. februāra līdz 9. aprīlim kā daļa no astoņu Purvīša balvas kandidātu kopizstādes LNMM Lielajā izstāžu zālē.