Izstādes skatāmas no šīs nedēļas nogales līdz 21. maijam.
Gleznotājs Žaks Šapiro, īstajā vārdā Jakovs Šapiro, ir dzimis Daugavpilī vēl Krievijas impērijas laikā. 1925. gadā viņš pārcēlās uz Franciju un pievienojās Parīzes mākslinieku kolonijai La Ruche (Spiets), kur XX gs. 20.–30. gados dzīvoja un strādāja tādi nākamie mākslas ģēniji kā Modiljāni, Pikaso, Šagāls un Ležē. Visi kopā viņi veidoja t. s. Parīzes skolu, bet Šapiro izdevās radīt pašam savu neatkārtojamu mākslas pasauli ar neparastām formām un spilgtām krāsām. Rotko centra kūrētā izstāde Pārnākšana: Žaks Šapiro ir tapusi sadarbībā ar ASV mākslas kolekcionāru Šmuelu Tacu, apliecinot mākslinieka nozīmīgo vietu pasaules mākslas vēsturē un atgādinot par viņa izcelsmi.
Rotko centra kuratoru interese par Žaka Šapiro daiļradi aizsākās brīdī, kad radās iespēja papildināt centra krājumu ar diviem viņa oriģināliem un vienu no tiem eksponēt kolekcijas izstādē Atrasts kolekcijā. Pavasara sezonā būs skatāma jauna kolekcijas izstāde Saprātīga būtne, izceļot gaismā arī citas Rotko centra krājumā atrodamās mākslas pērles.
Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde šogad aizrit ar nosaukumu Trāpīts desmitniekā, jo tiek rīkota jau desmito reizi un aizsāk Rotko centra desmit gadu jubilejas svinības. Konkursa kārtībā izstādei izvēlēti 48 mākslinieku darbi, kas, pēc žūrijas vērtējuma, bez jelkādiem ārējiem vai iekšējiem cenzūras žņaugiem un ar tiem intelektuālajiem impulsiem, kas māksliniekam pieejami, pravietiski "trāpījuši desmitniekā".
Poļu mākslinieks Pjotrs Skovrons abstrakti reprezentatīvās grafikas izstādē Interferences nododas radošai un eksperimentālai telpas izpētei, uz ko viņu iedvesmojušas savulaik apgūtās inženierzinātnes.
Savukārt fotogrāfs un mākslinieks no Austrālijas Ralfs Kerle savā izstādē Netveramais cildenums fotogrāfijā pēta Sidnejas ostas ūdensceļus. Autors fiksē dabā vērojamos un dabas radītos veidojumus, konceptuāli tos pārstrādājot par abstraktu mākslas fotogrāfiju. Abstrakcijā un interesē par arhitektūru sakņojas arī franču fotogrāfa Uriela Morgenšterna daiļrade. Viņu sajūsmina mākslinieku Marka Rotko un Pjēra Sulāža darbos vērojamais gaismas lietojums un melnās krāsas dziļi atstarojošās īpašības. Izstāde Par Rotko un Sulāžu: klusuma krāsa iezīmē savstarpējās saskares punktus Rotko, Sulāža un Morgenšterna daiļradē.