Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 20. jūlijs
Ramona, Ritma

Diāna Kārkliņa

Ciemos lauku mierā Vilsonu verandā. Rūķu māju saimnieki aicina uz izrādēm, koncertiem un sarunām

Kad aktieris Mārtiņš Vilsons Talsu novada Upesgrīvā vēra savas mājas durvis skatītājiem, dzejas izrāde lauku mājas verandā likās neprātīga ideja, bet tā pilnībā sevi attaisnoja. Publikas mīlētais iestudējums Čaks lauku mierā Vilsonu verandā netīšām aizsāka verandas izrāžu ciklu, kuram katru vasaru pievienojas jauna Mārtiņa radīta mazās formas dzejas izrāde

Respektēs līderi, nevis diktatoru

Jāatrod veids, kā ar neatkarīgajiem basendži sadarboties, nevis viņus pakļaut, uzskata Gabijas, Orī un Do saimniece Aiga Leimonte.

Brīvdienas zaļumos ar pagātnes elpu. Norisināsies Latvijas piļu un muižu vēsturisko parku un dārzu dienas

Latvijas muižu un piļu vēsturiskie parki un dārzi ir brīnišķīga iespēja gan pabūt pie dabas senu koku ielokā, gan izzināt pagātni, sajust laika ritējumu un izbaudīt paviljonu, rotondu, pergolu, speciāli veidotu grotu un stādījumu atmosfēru. Lai iepazītu šos parkus un dārzus tuvāk, šonedēļ pilīs un muižās norisināsies dažādi īpaši notikumi

Jaunas normas labturībai

Valdība šonedēļ apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos jaunos mājas (istabas) dzīvnieku labturības un aizsardzības noteikumus.

Gaisā slīdēs pūķi, ūdenī – buru jahtas. Riga Riverside Festival – ūdensmalas svētki Andrejostā

Saule un karstums tā vien vilina pavadīt laiku pie ūdeņiem. Un, ja pilsētai cauri tek majestātiskā Daugava, būtu grēks nesvinēt vasaru tās krastā. Svētdien, 30. jūnijā, Andrejostā Rīgā pirmo reizi norisināsies festivāls Riga Riverside Festival, kas visas dienas garumā dažādos aizraujošos veidos visu vecumu apmeklētājiem un bez maksas piedāvās iejusties ūdensmalas dzīvesveidā un izklaidēs.

Mazāk baiļu, vairāk vērības un cieņas

Cilvēku nereti paustā šausmināšanās par zirnekļiem un čūskām bieži mēdz būt vecāku neapzināti "iedēstīts" stereotips, uzskata Sigita Helēna Blumberga

Ziedu Dievmāte un iekšēji cildenais. Festivāla Laiks dejot 2024 fokusā šogad – Portugāle

Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot 2024, kas notiks no 9. līdz 15. jūnijam Rīgā un Stāmerienā, šogad fokusēsies uz Portugāles laikmetīgo deju, turpinot pirms sešiem gadiem aizsākto pieeju savā programmā ik gadu koncentrēties uz reģionu ar interesantu un savdabīgu laikmetīgo deju, kas Latvijā šai ziņā ir mazāk iepazīts.

Minču aizraujošā dzīve

Vai ir kaut kas, ko par kaķiem nezināt? Visdrīzāk ir, un pat visai interesanti fakti.

Latvijas dievnami plaši atver durvis Baznīcu naktī

Sestdien, 1. jūnijā, jau 11. reizi visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums Baznīcu nakts, kurā šogad piedalīsies ap 160 dažādu tradicionālo kristīgo konfesiju dievnamu. Tomēr viss sāksies jau stipri agrāk par pievakari, jo notiks arī Atvērto baznīcu diena.

Divi "es" un dzeja uz skatuves

Rebeka Zvirbule sev atradusi apzīmējumu "multimāksliniece un birokrāte". Dzejas slamos viņa piedalās ar Lienes Tīģeres vārdu.

Man nepatīk vārds "klients"

Par to, kas nepieciešams īpašo bērnu ģimenēm, nav lielāku ekspertu kā pašas ģimenes, saka sociālā darbiniece Dace Ikauniece

Tirgus mostas no murkšķa dienas

Aprīlī pircēji Latvijā sākuši pieņemt atliktos lēmumus par mājokļu iegādi, bet mājokļu pārdevēji biežāk akceptē piedāvājumus samazināt cenas, liecina Latio jaunākais Mājokļu pircēju pārliecības indekss, kas tendences uzrāda ātrāk nekā darījumu statistika.

Opozīcija, metāls un pusaudžu šaubas. Romāns Jelgava ’94 atdzīvojas uz Leļļu teātra skatuves

"Mana motivācija ir mana meita un viņas skolasbiedri. Viņiem šovasar apritēs 15 gadu, un, apzināti vai ne, viņi mokās eksistenciālos jautājumos par to, kas viņi ir, ko iesākt ar dzīvi, kas ir mans bars... Varbūt pieredze, ar kuru dalās Jānis, kādam no viņiem (un citiem viņiem) dos sajūtu, ka viņi nav vieni šajās šaubās," savu izvēli uz Leļļu teātra skatuves iestudēt Jāņa Joņeva romānu Jelgava ‘94 pamato režisors Mārtiņš Eihe.

Empātija dzejā un tās performancēs. Šonedēļ Jelgavā notiek dzejas festivāls Page Break

Šodien Jelgavā sākas un līdz pat sestdienai norisināsies Starptautiskais dzejas festivāls Page Break, ko jau trešo gadu rīko biedrība I Did It sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu un ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja, Francijas institūta, Spānijas vēstniecības, Acción Cultural Española un Jelgavas tipogrāfijas atbalstu.

Neaizmirstiet par kaķu čipēšanu!

Marta vidū tika veikti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, nosakot jaunas labturības prasības mājas jeb istabas dzīvnieku turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā.