Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -5 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Diāna Kārkliņa

Zāles pret izdegšanu ir līdzsvars

Skolēni redz, ka skolotājs zina kaut ko arī no dzīves un ka skolotājam pašam ir dzīve, saka Krista Kristiāna Kristapsone.

Katrs savā vietā, un visi vienā istabā

Pitoni un tarantuli var sniegt līdzīgas emocijas kā tradicionālāki mājdzīvnieki, pauž Ričards Stikāns, iepazīstinot ar savu eksotisko kolekciju

Modernais jauneklis noņemas dzīvot mākslai. LNMM skatāma apjomīga Jāzepa Grosvalda retrospekcija

Būtībā visas viņa darbības uzskatāmas par mākslas faktu – ne tikai paši mākslas darbi, bet arī vēstules, dienasgrāmatas, krāšņie pašdarinātie žurnāli, pat modernais ģērbšanās stils un uzvedība. Tā par latviešu modernisma aizsācēju, ļoti daudzpusīgo un izcili talantīgo Jāzepu Grosvaldu (1891–1920) teic Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) profesionāļi, piesakot viņam veltīto apjomīgo retrospekciju.

Savērpusi propolisa nanotīmeklīti

"Tas, ka netiku Mākslas akadēmijā, bija neplānoti veiksmīgs pavērsiens," saka Zane Zelča, šķiedru materiālu pētniece.

Pārgājiens uz talku patversmē

Vēl šodien, 27. oktobrī, līdz pulksten 14.00, aizpildot anketu vietnē http://ej.uz/pargajiens-uz-talku un sagaidot apstiprinājuma e-pastu, interesenti var paspēt pieteikties izzinošam bezmaksas pārgājienam pa Juglu, ko sestdien, 28. oktobrī, rīko Rīgas dzīvnieku patversme Labās mājas. Tā mērķis ir veicināt Juglas apkaimes un citu Rīgas apkaimju iedzīvotāju iesaisti brīvprātīgajā darbā. Pārgājiena noslēgumā paredzēta talka dzīvnieku patversmē Labās mājas.

Rosīgās Dvietes dievietes

Dvietietēm rūp, lai dzīvesvieta nekļūst par sūnu ciemu, tāpēc viņas izveidojušas biedrību un atjaunojušas muižu

Dāvana gan minčiem, gan cilvēkiem

Jaunās Kaķu mājas tapšana Jelgavā aizsākusi LBTU Veterinārmedicīnas fakultātes Mazo dzīvnieku patversmes turpmāku attīstību.

Tamborējusi Pifu, imitējusi mālu

Aija Krūma, 57 gadus strādājot Leļļu teātrī, savām rokām darinājusi vairāk nekā 2000 leļļu dažādām izrādēm.

Ļoti būtiska dzīves sastāvdaļa

Kolēģis darbā, labākais draugs, mīļuma sauja un zinātniskais asistents – tā par savu Kūperu saka Roberta Čudarkina.

Sakomplektēt servīzi kā puzli

Interese par Rīgā ražotu porcelāna trauku kolekcionēšanu īstu sprādzienu piedzīvoja pandēmijas gados.

Servisa suņi – fotoizstādē

Līdz pat 1. novembrim tirdzniecības centrā Origo Rīgā apskatāma fotoizstāde Servisa suņi – darbā un atpūtā. To izveidojusi servisa suņu biedrība Teodors, kura atbalsta cilvēkus ar īpašām vajadzībām, veicinot servisa suņu kustības attīstību Latvijā.

Kad četrkājainis savārdzis vai savainojies

Kas būtu jātur mājdzīvniekam domātā aptieciņā? Kā savam mīlulim sniegt pirmo palīdzību, un kādos gadījumos steigšus jāmeklē veterinārārsts?

Čikāgas piecīšu līdera mīlestība. Koncertā atcerēsies Albertu Legzdiņu un dziedās viņa dziesmas

Kamēr Rīgu pieskandina un iekustina lielie Dziesmu un deju svētki, VEF Kultūras pilī šovakar, 5. jūlijā, plkst. 19.00 būs iespēja pabūt pasākumā, kas visus klātesošos, iespējams, arī rosinās uz kārtīgu tautas sadziedāšanos, – Alberta Legzdiņa 90 gadu jubilejai veltītā koncertā Mana mīlestība skanēs gan viņa dibinātās grupas Čikāgas piecīši dziesmas, gan atmiņas par grupas vienmēr humorpilno līderi.