1888. gadā van Gogs uzgleznoja Sešas saulespuķes, taču 1945.gadā Japānā glezna tika iznīcināta.
Mākslas darba fotogrāfija tika atrasta japāņu muzeja arhīvā. Tā parāda, ka mākslinieks vēlējās, lai tā tiktu izstādīta oranžā rāmī.
"Viņš oranžo rāmi uzskatīja par neatņemamu sava mākslas darba daļu," sacīja van Goga speciālists Mārtins Beilijs.
Gleznā redzamas saulespuķes un vāze uz tumši zila fona.
1920. gadā to nopirka japāņu mākslas kolekcionārs un aizveda to uz Japānu, kur tā Otrajā pasaules karā tika iznīcināta Osakas bombardēšanā.
Beilijs atrada fotogrāfiju, vācot materiālus savai grāmatai The Sunflowers are Mine: The Story of Van Gogh's Masterpiece.
"Es pārlasīju van Goga vēstules, kurās viņš rakstīja, ka gleznu ar saulespuķēm likšot oranžā rāmī. Tas tolaik bija kas neredzēts," viņš skaidro. "Van Gogam patika krāsas, kas viena otru papildina, piemēram, oranžā un zilā kombinācija."
"Gleznas izrādīšana oranžā rāmī - tajā laikā tā bija revolucionāra ideja. Parasti gleznas ielika apzeltītos rāmjos, bet modernā māksla dažkārt tika izrādīta vienkāršos baltos rāmjos," norāda Beilijs.
"Tas parāda viņa iztēles bagātību un mākslinieka dotības, jo viņš rīkojās drosmīgi - tas daudziem būtu licies šokējoši," sacīja van Goga mākslas pazinējs. "Taču viņš no tā nebaidījās. Viņš patiesi izmantoja savu izdomu."
1987. gadā cita van Goga glezna ar saulespuķēm tika pārdota par 25 miljoniem ASV dolāru (13,4 miljoniem latu), kas tajā laikā bija augstākā par gleznu samaksātā summa.