Biennāle pievēršas personīgajai mitoloģiskajai pieredzei saistībā ar jūru. Katrs, kurš kaut reizi bērnībā bijis pie jūras, ir saskāries ar kādu maģisku stāstu vai mītisku piedzīvojumu, kuram, šķietami, nav loģiska izskaidrojuma. Cilvēkus visos laikos ir vilinājusi neizdibināmā pasaule, ko slēpj spoguļgludā virsma.
Mākslinieki aicināti piedalīties biennāles centrālajā notikumā – konkursizstādē Jūrmalas muzejā. Atšķirībā no iepriekšējām biennālēm, kas bija fokusētas uz glezniecību, šogad konkursizstāde ir paplašinājusi robežas, sagaidot mākslinieku pieteikumus ar darbiem dažādās tehnikās.
Darbus konkursizstādei var pieteikt līdz šī gada 26. martam. Darbi tiks vērtēti divās kategorijās: profesionāli mākslinieki – galvenā balva 1000 eiro (pēc nodokļu nomaksas), mākslas studenti – balva 500 eiro (pēc nodokļu nomaksas) un iespēja rīkot personālizstādi Jūrmalas muzejā.
Konkursa nolikums pieejams: www.jurmala.lv.
Biennāles kuratore mākslas zinātniece Inga Bunkše aicina māksliniekus ļauties bērnības atmiņām vai dzīves laikā piedzīvotajam, vai sajūtām, ko rada neizskaidrojamais; atcerēties bērnības spēles un nodarbes, kurās izpaužas kaut kas no noslēpumainā mūžības rita vai pieaugušo "slepeno zināšanu" ceremonijas, kas pildītas, lai izzinātu dabas un cilvēka dziņu līkločus.
Mākslas biennāles Marīna 2023 laikā no jūlija līdz septembrim Jūrmalas muzejos un izstāžu zālēs būs skatāmas laikmetīgās mākslas izstādes, plānotas mākslas aktivitātes ģimenēm. Informācijai par Marīna 2023 aktualitātēm var sekot www.facebook.com/MarinaBiennale.
Biennāli rīko Jūrmalas muzejs kopā ar Jūrmalas vēstures un mākslas biedrību, atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība.
2021. gada glezniecības konkursizstādē piedalījās 140 mākslinieki no 13 valstīm. Žūrija profesionālu mākslinieku kategorijā balvu piešķīra gleznotājai Laimai Bikšei, studentu kategorijā – Latvijas mākslas akadēmijas studentam Andrim Kaļiņinam. Iepriekšējo biennāļu konkursizstāžu laureāti: mākslinieku kategorijā – QBA (Martin Kaares) un Madara Neikena, studentu kategorijā Jana Šandibina un Anete Kalniņa.
Informācijai:
Jūras tematikai veltīto izstāžu pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad gandrīz četrdesmit mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas Jūrmalas muzejā aizsāka jūras tematikai veltīto izstāžu tradīciju. 2017. gads iezīmēja jaunu pavērsienu, kad, sadarbojoties Jūrmalas muzejiem, izstāžu zālēm, privātām galerijām un biedrībām jūras tematikai veltītās izstādes paplašināja robežas un pārtapa par 1. starptautisko jūras tematikai veltīto mākslas biennāli “Marīna 2017”, skatītājiem piedāvājot dažādu mākslas žanru izstādes visā pilsētā.