Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Piektdiena, 8. novembris
Agra, Aleksandra

Vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs: Mēs esam pelnījuši visu to, kas mums ir, un visu, ko mums ir izdevies saglabāt

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Lv-
L
pelnījuši mēs vēl neko neesam ! kad sāksim pelnīt, tad varēs lietot šādus vārdus
Edge
E
"..Sabiedrībā nav iekšējas nepieciešamības pēc kultūras vides. Es domāju, ka tam ir sakars ar nācijas galvas nociršanu, kas ir 40. gadu katastrofu rezultāts." ================================================================== Papētīt vajag, vēsturniek' Mīntaur! Vismaz uzskaitīt korus, deju pulciņus, dzejniekus, rakstniekus, grāmatu tirāžas, kinofilmas utt.utml., tad nāksies piekrist: "...– tādu kultūras un mākslas uzplaukumu kā pagājušā gadsimta sešdesmitajos – deviņdesmitajos gados Latvija vēl nebija pieredzējusi. Jūs ironizējat par nostalģiju pēc tiem laikiem. Taču akli ir tie, kas neredz, ka slavenais dzelzs priekškars lielā mērā pasargāja mūsu apziņu no tās kloākas, kas tagad dāsni gāžas pār mums no rietumiem un cunamiskā vienaldzībā noposta visas tās aizsargbarjeras, ko mūsu tauta gadu tūkstošos ir uzcēlusi, lai pasargātu savus cilvēkus un sevi saglabātu." Imants Kalniņš: Valsts bez nākotnes – vai tas ir tas, ko mēs esam izcīnījuši? NRA, 18.01.2013.
anjansons
a
Problēma tikai, ka neviena tauta kaut ko tādu nebija pieredzējusi. Tā bija pēckara paaudze, pirmā paaudze, kura dzīvoja ar silto ūdeni, gāzes plīti, centrālo apkuri, kur bija izskaustas vairākas iepriekš fatālas slimības u.t.t. Diezgan dīvaini izcelt PSRS tajā sakarā... var paņemt jebkuru rietumu valsti- mākslinieki, literāti, mūziķi u.t.t. Tas bija laiks, kas bija piesātināts ar saturu gandrīz visos virzienos. Tagad tas lielā mērā vairs nav iespējams tāpēc, ka viss, ko varēja izdarīt, jau ir izdarīts tajās desmitgadēs- tā ir pie mums, tā ir Amerikā, Vācijā u.t.t. Ir grūti būt oriģinālam un grūti būt dumpiniekam... kā man teica viens jaunietis ''mūsdienās ir grūti būt jaunietim, jo mamma un tētis klausās to pašu mūziku, ko es''
  • 2
  • 0
Skaisle
S
noteikti grāmatu izlasīšu un ja būs bagāts faktu materiāls - nopirkšu Starp citu, Tumana grāmatu par grieķu varoņiem nopirku - bet tik bieza - baidos, ka atvēršu - nespēšu aizvērt - taupu rudenim Domuzīmes nav ideāls, pavisam noteikti nē, bet tieši vēsturnieku raksti man tur patīk lasīt. Un tas, ka šodienas latviešu literatūrā kaut kā dīvaini ir salikušies kopā fakti, ka nozarē pilnās burās iet daži flagmaņkuģi, bet viss cits ir iznīcināts un visi citi ir marginalizēti ... nu es teiktu , ka tā ir visu literātu un arī visu lasītāju atbildība. Tikko Pastaigā ir intervija ar kultministri Melbārdi - viņa kārtējo reizi slavē Repšes sēriju Mēs 20.gadsimts, bet noklusē , ka literatūras nozare tajā klasiskajā izpratnēt - kritika, rakstītāji, lasītaji - literatūrzinātne, žurnāli, avīzes , konferences, diskusijas - būtībā ir iznīcināti - nav. Man uz galda ir 1976.gadā izdota Raiņa gadagrāmata, 1990.gada Raiņa un Aspazijas gadagrāmata - 2015.gadā flagmaņkuģi sērfoja pa pasauli apkārt piecas reizes, bet Rainim un Aspazijai par brošūriņas netika .... Tādi patrioti esam - jādomā taču, ka atkal Putins vainīgs, kurš gan cits ....
Edge
E
" Jānis Peters: Katra tauta ir nolemta savai identitātei " ( NRA,22.06.2016.) Visi Krievijas valdinieki no Jāņa Briesmīgā līdz Putinam - "vainīgi", ka latviešu tautai tāda identitāte, kas spiež domāt "padomju kategorijās".
  • 0
  • 0
drausma
d
Literāti,precīzāk -dažas literātes,visas latviešu literatūras vārdā ir izcīnījušas sev naudu,kura ar LLC starpniecību ir izmantota ta,ka nav joprojām zināms,kur palikuši nepilni 100 000eur. Nozares žurnāli ir slēgti un literatūrā valda vien ciešanas un upurēšana.
s
s
Koncertzāles u.c. trūkumiem tagad var pievienot arī to, ka latviešiem nav arī sava literatūras žurnāla. Ir tikai tāds visai briesmīgs izdevums, kā Ir-domuzīme, kurā zemas kvalitātes literatūra, vecu darbu parpublicējumi tiek spiesti kopā ar bezjēdzīgām vēstures apcerēm un politiski angažētām esejām un diskusijām. Rezultāts ir nebaudāms un pretīgs. Latvija ir nožēlojama valsts un latvieši ir nožēlojama tauta, ja tiem nav sava literatūras žurnāla. Ko vērta ir tāda valoda? Ko vērta ir tāda valsts? Kāda ir valodas pastāvēšanas jēga, ja tajā netop saturs? Nožēlojami ir arī tas, ka intervējamais pats piedalās Ir-domuzīmes balagānā. Ļoti ceru, ka Latviju Teksti kādreiz atjaunosies (varbūt pat ikmēneša Karogs varētu augšāmcelties! Bet tas gan laikam latviešiem būt par daudz, kaut kas tāds bija iespējams tikai labākos laikos).
s
s
Atvainojos un ņemu atpakaļ izteicienu 'zemas kvalitātes literatūra'. Gandrīz visi literārie darbi ir normāli, bet ir daži izņēmumi, piem., humoreska par bēgļiem (laikam šī gada 1. numura) un tādi izņēmumiem sabojā visu iespaidu - to nevar izlasīt un tad jau nevar tikt arī tālāk. Bet vēsturi un diskusijas gan varēja mēģināt pārcelt uz Mūzikas Sauli, Studiju, Figaro vai pat uz Latvijas Architektūru. Ja jau tās der pie literatūras, tad jau derēs arī tur.
  • 0
  • 0
Edge
E
"Kāpēc nav komentāru? Pie katra mēsla ir bars ļaužu, kas strīdās viens ar otru; pie beidzot jēdzīga raksta - neviena." 'Domuzīmes' diskusija: Latvijas valsts – identitātes krīzē? (Delfi.lv)
  • 1
  • 0
Edge
E
" Kāda vēl tur filosofija vajadzīga? " ==================================================================== Kaut vai tāda, kas iedvesmotu Nacionālā attīstības plāna sekmīgu izpildi. Bez ironijas, jo Karogs, Māksla, Avots, Literatūra un Māksla, Latvju Teksti izveides (sponsorēšanas pamatā) bija filosofija (lasi - ideoloģija) par sabiedrības mobilizēšanu konkrētu mērķu sasniegšanai. Sabiedrības uzturēšanai "sašķidrinātā stāvoklī" (Z.Baumans) var ar balagānu, kurā nav vietas jēgsaturīgām diskusijām - tātad nav jēgas sponsorēt. 4.maija repubļikas ierēdņi domā "Briseles kategorijās", lai ko te par "padomju domāšanu" negvelztu M.M. u.c. zinīši.
  • 0
  • 0
hehe>s
h
Ja Domuzīmē ir zemas kvalitātes literatūra, tad sanāk, ka tāda ir bijusi visos literatūras žurnālos, jo redzu, ka autori ir tie paši, kas nu Latvijā vispār ir. Tā kā komentārs smieklīgs. Komentētāja niknums līst pār lūpu aumaļām. Nez, kas šim noēsts. Un Latvju Tekstus neviens no malas neiznīcināja, nevajag nekaunīgi melot - tikai un vienīgi pats izdevējs.
  • 1
  • 1
s
s
Ko gan jaunu var uztaisīt - papīra žurnāls (ar web versiju), kura būtu eseju, dzejas, prozas, tulkojumu, kritikas, literatūrzinātnes un apskatu sekcijas un arī pa kādai intervijai vai diskusijai. Latvijā jau šogad ir jābūt literatūras žurnālam, kas turpinās tos evolūcijas sasniegumus, pie kuriem bija palikuši Kargos un Latviju Teksti, kad ierēdņu un valdošo labējo politiķu neizdarība pārtrauca šos žurnālus. Kāda vēl tur filosofija vajadzīga?
  • 1
  • 2
Edge
E
"Problēma slēpjas tur, ka nav iespēju diskusijai, nav autoritatīvu tribīņu. Nevienas okupācijas apstākļos nav bijusi tāda situācija kā pašlaik, kad Latvijā neiznāk neviens literatūrai veltīts žurnāls." J.Oga, izdevējs, filologs (Diena, 25.07.2016.) ================================================================= Kamēr globalizācija norisināsies amerikanizācijas ietekmē - tikmēr vajag darboties saprātīgi, lai 22.gs. būtu ko izmantot kultūras atjaunošanai. Būsim reāli - ne 1940.g. , kad sāka izdot Karogu, ne 1959.g., kad parādījās žurnāls Māksla - vairs neatkārtosies, būsim jāveido kas jauns, jaunos vēsturiskos apstākļos.
  • 0
  • 1
Zāļu Vecis
Z
Bija viegli un patīkami lasīt. Cilvēks zin, ko saka, erudīcija un emocija klāt. Visdrausmākais, manā uztverē, ir mūsu Vecrīgas laukums- Okupācijas muzejs, Strēlnieku, Melngalvju izkrāsotā bārbija, šodienas šedevri, Rīgas pašvaldība.. Šausmas! Sirds gluži gavilē: "Ja bērnam daudz lasa pasakas, viņam attīstās domāšana, fantāzija, emocijas un viss pārējais. Paldies mammai un tētim." Man ir 3 bērni, līdz ģībienam lasīju katru vakaru pasakas, jo katram bij tiesības vienu izvēlēties, protams, ka izvēle krita uz garāko un populārāko arī- Trīs siventiņi, Sniegbaltīte, latviešu un igauņu tautas pasakas tika tā apdarinātas ar niansēm, ka pats nejaudāju atcerēties. Bet šie gan nelaida garām neko, ja gribēju īsāk, tad tūdaļ: bet tu taču neizstāstīji vēl to! Pasakas un tautas dziesmas- folklora mūs ceļ, ne digimoni, pokemoni un popkorni. Mātes un Tēvi, lieciet nost tās mobilās ierīces, bērns ir DZĪVS, komunicējiet pa taisno!
ne latvisks stils
n
"mēs esam pelnījuši" -kur un no kā latviešu valodā ir cēlies šis hedonistu patērētāju sauklis un vēl ir "sevis palutināšana", kas izklausās gandrīz kā pakutināšana??
a stils ir tāds,
a
jo vēderiņš kā pumpa. Daiķe torķik mojemu beremmenomu mužu!
  • 2
  • 3

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Shēmas atceļot

Kāda būtu mana dzīve, ja es tajā nekad neuzdotu jautājumus un nemeklētu atbildes savā radošajā darbā? Es tajā brīdī iedomājos kaut ko mazliet atsvešinātu, tēlojošu, bet tomēr svarīgu. Es droši v...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja