Šī auga dzimtene ir Austrumāzija, kur dabā tas izaug ap pieciem metriem augsts krūms, bet iespaidīgu apjomu sasniedz arī telpās, ja vien tam ļauj augt un nodrošina pareizu kopšanu.
Dažādas krāsas
Ķīnas roze ir mūžzaļš augs. Pamatsugai ir koši sarkani ziedi. Taču augam ir arī ļoti daudz šķirņu un hibrīdu, kuru ziedi mēdz būt rozā, dzeltenīgi, laškrāsas, krēmkrāsas, daudzkrāsaini, pildīti un sekstaini. Zieds turklāt ir arī liels – tā diametrs var sasniegt 12 centimetrus. Viena zieda mūžs gan nav ilgs – tas priecē ar savu krāšņumu tikai divas dienas, taču rozei ziedi saplaukst pamazām, turklāt ziedēšanas periods ir ilgs – no pavasara līdz pat vēlam rudenim. Ķīnas rozi plaši izmanto ķīniešu medicīnā un uzskata par laimes puķi, kas mājā ienes veiksmi un labklājību, it sevišķi tad, kad tā saplaukst ziedos.
Rudeņos jāapgriež
Regulāri Ķīnas hibisku apgriežot un ierobežojot tā augumu, tas var arī neuzziedēt. Arī telpās, ja vien ļauj vieta, hibisks aug braši un dzīvo divdesmit gadu un pat vairāk. Tomēr šim augam apgriešana ir vajadzīga, lai veidotu formu, – to parasti veic rudenī pirms miera perioda, kad augs beidzis ziedēt, bet var apgriezt arī agrā pavasarī, pirms aktīvi izveidojušies jaunie dzinumi. Ziedi veidojas tieši uz jaunajiem dzinumiem, tāpēc krūmam zarus pavasarī saīsina par vienu trešdaļu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 4. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!