Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

ASV valsts sekretāra vietnieks: Mēs nejauksimies Baltkrievijas politiskajos procesos(10)

Amerikas Savienoto Valstu administrācija nosoda Baltkrievijas varasiestāžu vardarbību pret mierīgajiem protestētājiem un aicina atbrīvot politieslodzītos, taču nejauksies Baltkrievijā notiekošajos politiskajos procesos, pirmdien paziņojis ASV valsts sekretāra vietnieks Stīvens Bīgans, kas Viļņā ticies ar opozīcijas kandidāti 9.augustā notikušajās prezidenta vēlēšanās Svetlanu Tihanovsku.

Trampa padomniece Konveja pamet amatu(2)

ASV prezidenta Donalda Trampa vecākā padomniece Kelianna Konveja svētdien paziņoja, ka šomēnes pametīs Balto namu, lai vairāk uzmanības veltītu bērniem.

ASV demokrāti kritizē Trampa paveikto © DIENA(14)

Ar skarbu ASV prezidentam Donaldam Trampam veltītu kritiku un aicinājumiem neļaut ''nozagt vēlēšanas'' noslēdzās pirmais virtuālais Demokrātu partijas konvents. Džo Baidens un viņa izraudzītā viceprezidente Kamala Herisa deva amerikāņiem solījumu ''sadziedēt nāciju''.

Irāna maksājusi par uzbrukumiem ASV spēkiem © DIENA(4)

Amerikas Savienotajām Valstīm nedraudzīgais Irānas režīms, kā liecina amerikāņu izlūkošanas iestāžu iegūtā informācija, maksājis Taleban kaujinieku grupējumiem par uzbrukumiem ASV karavīriem. Kopumā ir ziņas par sešiem atsevišķiem uzbrukumiem.

Virtuālajā konventā partija nominēs Baidenu © DIENA(2)

ASV Demokrātu partija šonedēļ "dosies līdz šim neapgūtā teritorijā" jo pirmo reizi vēsturē partijas nacionālo konventu, kurā oficiāli nominēs Džo Baidenu par savu kandidātu ASV prezidenta vēlēšanām 3. novembrī, aizvadīs pārsvarā attālinātā digitālā formātā. Pagātnē partiju konventi bija milzīgi pasākumi ar visiem iespējamiem šova elementiem, ieskaitot balonu lietu nominācijas brīdī.

Baidens rosina noteikt obligātu masku valkāšanu nākamos trīs mēnešus(2)

ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens ceturtdien aicināja noteikt obligātu sejas masku valkāšanas prasību valsts mērogā nākamos trīs mēnešus, prezidenta Donalda Trampa sāncensim valsts atgūšanos no koronavīrusa pandēmijas šādi izvirzot par vienu no galvenajiem savas kampaņas tematiem.

Baidens izvēlas sievieti viceprezidenta amatam © DIENA(15)

Senatore Kamala Herisa kļuvusi par pirmo melnādaino un Dienvidāzijas izcelsmes sievieti, ko kāda no lielajām politiskajām partijām ASV izvēlējusies par kandidāti valsts vadības amatam. Demokrātu kandidāts uz ASV prezidenta amatu rudenī gaidāmajās vēlēšanās Džo Baidens izraudzījies bijušo prokurori par kandidāti viceprezidentes amatam.