Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Aizvadītajā diennaktī pret Covid-19 vakcinēti 4468 cilvēki(1)

Nedēļas ceturtajā dienā Latvijā vakcinācijas pret Covid-19 temps atkal nokrities zem 5000 - savakcinēti 4468 cilvēki, no tiem 2111 tikuši pie potes pirmās devas, 2252 - pie otrās, bet 105 sapotēti ar Johnson & Johnson (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Koledžu miglā tītais ceļš © DIENA

Viena no iespējām – koledžas pārtop par profesionālās izglītības iestādēm, otra – saglabā līdzšinējo piederību augstskolām, bet realizē tikai pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības, nevis profesionālās izglītības programmas. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kurai vajadzēja jau līdz 30. augustam noformulēt savu redzējumu, sola tuvākajā laikā Saeimā iesniegt likumprojektus, kas skar šo jautājumu. Pašas koledžas ar bažām gaida šo verdiktu.

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā pakāpusies līdz 19.vietai Eiropā(1)

Latvijā turpinot augt inficēšanās līmenim ar Covid-19, bet daudzās citās Eiropas valstīs saslimstībai mazinoties, Latvija ir pakāpusies līdz 19.vietai vietā starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.