Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Atbalsts vērtību radīšanai © DIENA(8)

"Kultūras nozarei Covid-19 liedza rādīt, taču nelika šķēršļus – radīt. Kultūras ministrijas (KM) galvenais uzdevums bija to nodrošināt. Tāpēc arī tika veidotas atbalsta programmas – gan radošo personu nodarbinātības, gan visas nozares ilgtspējai un stabilizēšanai," preses konferencē uzsvēra kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), piebilstot, ka liela daļa atbalsta mehānismu veidoti "ciešā sazobē ar nozari, ņemot vērā specifiskos rādītājus". Tiesa, izstrādātās programmas neesot ideālas, bet iespēju robežās KM centusies būt elastīga un tās pilnveidot.

Ministrs kā privāts politiķis © DIENA(17)

Ārkārtas situācijas laikā valdība ir noteikusi darbības ierobežojumus vairākām nozarēm, tostarp ēdinātāji vairs nevar apkalpot klientus uz vietas, ēdienu drīkst piedāvāt tikai līdzņemšanai vai piegādāt. Tāpat strādāt nedrīkst skaistumkopšanas nozare, izņemot frizierus. Savus pakalpojumus vairs nevar sniegt arī tūrisma un izklaides industrija. Lai arī tas ir valdības lēmums, kurš balstīts epidemiologu un Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumos, tomēr viens no tās locekļiem, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), ir sācis rosīgas aktivitātes, lai lobētu ierobežojumu skartās nozares un panāktu, ka tās var atsākt strādāt.

Zeme, valoda velk atpakaļ © DIENA(12)

Ar Preiļu uzņēmuma SS Anri vadītāju Andi Šmukstu tiekamies vēl nesen aizaugušā, tagad attīrītā teritorijā pilsētas nomalē, kur garāžās stāvējuši veci krāmi. Daļa telpu ir atjaunotas – šeit ir uzņēmuma remontdarbnīcas. Pēc 13 gadu prombūtnes Anglijā, atgriezies Latvijā, Andis kopā ar savu kolēģi nodarbojas ar lauksaimniecības tehnikas remontu un tirdzniecību, speciālpasūtījumiem un piegādi no Eiropas valstīm. Darba viņam Latgalē netrūkst.

Smēķēt kļūst nestilīgāk © DIENA(6)

Saskaņā ar Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumu 2018. gadā ikdienā smēķēja 25% iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par deviņiem procentpunktiem mazāk nekā 2016. gadā. Divu gadu laikā samazinājies gan ikdienā smēķējošo vīriešu, gan sieviešu īpatsvars, kā rezultātā ikdienā 2018. gadā smēķēja 38% vīriešu un 12% sieviešu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistu pētījuma rezultāti.