Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Meteorologi prognozē pārsvarā pelēku ziemu(11)

Arī 2020.-2021.gada ziema Ziemeļeiropā būs pārsvarā pelēka, jo sals un sniegs parādīsies reti, teikts Dānijas Meteoroloģijas institūta publicētajā prognozē tuvākajiem trim mēnešiem.

Rinkēvičs iekļauj vēl 26 Baltkrievijas pilsoņus nevēlamo personu sarakstā(44)

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 26 Baltkrievijas Republikas pilsoņiem, portālu Diena.lv informēja Ārlietu ministrija (ĀM).

Atbalsts vērtību radīšanai © DIENA(8)

"Kultūras nozarei Covid-19 liedza rādīt, taču nelika šķēršļus – radīt. Kultūras ministrijas (KM) galvenais uzdevums bija to nodrošināt. Tāpēc arī tika veidotas atbalsta programmas – gan radošo personu nodarbinātības, gan visas nozares ilgtspējai un stabilizēšanai," preses konferencē uzsvēra kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), piebilstot, ka liela daļa atbalsta mehānismu veidoti "ciešā sazobē ar nozari, ņemot vērā specifiskos rādītājus". Tiesa, izstrādātās programmas neesot ideālas, bet iespēju robežās KM centusies būt elastīga un tās pilnveidot.

Ministrs kā privāts politiķis © DIENA(17)

Ārkārtas situācijas laikā valdība ir noteikusi darbības ierobežojumus vairākām nozarēm, tostarp ēdinātāji vairs nevar apkalpot klientus uz vietas, ēdienu drīkst piedāvāt tikai līdzņemšanai vai piegādāt. Tāpat strādāt nedrīkst skaistumkopšanas nozare, izņemot frizierus. Savus pakalpojumus vairs nevar sniegt arī tūrisma un izklaides industrija. Lai arī tas ir valdības lēmums, kurš balstīts epidemiologu un Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumos, tomēr viens no tās locekļiem, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), ir sācis rosīgas aktivitātes, lai lobētu ierobežojumu skartās nozares un panāktu, ka tās var atsākt strādāt.