Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Ziņas

Oktobrī sāksies dzinējmedību sezona

Dzinējmedību sezona sāksies 1. oktobrī, tās laikā ir atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Lielākā daļa medību drošības prasību pārkāpumu un arī nelaimes gadījumu notiek tieši dzinējmedībās. Pirms sezonas sākuma Valsts meža dienests (VMD) aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības, par to ievērošanu medību laikā ir atbildīgs ikviens mednieks, portālu Diena informēja VMD.

Lai vilks paēdis un kaza dzīva © DIENA(4)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) paziņojusi, ka panākusi kompromisu sarunās ar Veselības ministriju (VM) par streika prasību izpildi, bet LVSADA padome šodien slēgtā sēdē vēl lems par streika prasību mīkstināšanu un vai tas atrisina kolektīva interešu strīdu abpusēji pieņemamā veidā. Tikmēr citas mediķu profesionālās organizācijas par progresīvāku uzskata jau apspriesto jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli un nav vienisprātis ar arodbiedrības izvirzītajām prasībām.

Bordānam lūdz izvērtēt tiesu izpildītāja rīcību © DIENA(11)

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) saņēmis a/s Olainfarm sūdzību, kurā tiek lūgts ierosināt disciplinārlietu pret Rīgas apgabaltiesas zvērinātu tiesu izpildītāju Aināru Šustu, par viņa iespējamajiem pārkāpumiem notariālo izpildu aktu izpildes procesā, kas saistīti ar bijušo Olainfarm padomes locekļu Haralda Velmera un Kārļa Krastiņa pretenzijām pret Olainfarm par atlaišanas kompensāciju izmaksu. Vienlaikus sūdzībā tiek lūgts uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku atstādināt A. Šustu no amata darbību veikšanas, kā arī piemērot disciplinārsodu.