Repharm grupa aicina AS Olainfarm akcionāres Annas Emīlijas Maliginas likumisko pārstāvi Signi Balderi-Sildedzi rīkoties atbildīgi un pildīt uzņemtās saistības, aģentūrai LETA pavēstīja Repharm pārstāvji.
Veselības uzņēmumu grupas a/s Repharm uzņēmums Rīgas farmaceitiskā fabrika iegādājies tiesības 2023. gadā nopirkt daļu no farmācijas uzņēmuma a/s Olainfarm kapitāla. Par plāniem saistībā ar Olainfarm Guntaram Gūtem stāsta Repharm padomes loceklis Juris Bundulis.
A/s Olainfarm valde ignorē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) norādījumus par nepieciešamību visiem akcionāriem nodrošināt vienlīdzīgas tiesības un ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus, turpinot rupji pārkāpt gan akcionāru tiesības, gan likumu, portālam Diena.lv norāda a/s Olainfarm akcionārs, bijušais valdes loceklis Pēteris Rubenis.
Izskatot Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) šā gada 8. maijā pieņemto galīgo lēmumu pērn ierosinātajā disciplinārlietā par Rīgas apgabaltiesas zvērinātas notāres Līgas Eglītes rīcību, ar kuru tika nolemts notārei nepiemērot disciplinārsodu, bet tikai izskaidrot rīcības nepareizību, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) šo lēmumu atcēlis un nolēmis Eglītei izteikt piezīmi. Dienai zināms, ka notāres pārkāpums ir saistīts ar informācijas pārbaudīšanu un, iespējams, šīs informācijas nodošanu trešajām personām par a/s Olainfarm līdzīpašnieces Nikas Saveļjevas izsniegtajām pilnvarām.
Nākamajā otrdienā, 22. septembrī, notiks divas farmācijas uzņēmuma a/s Olainfarm akcionāru sapulces – no rīta būs kārtējā akcionāru pilnsapulce, bet jau pēcpusdienā paredzēta ārkārtas akcionāru pilnsapulce, kas sasaukta pēc Igaunijas uzņēmuma Olfim OÜ prasības, kurš pārstāv vienu no Olainfarm līdzīpašniecēm – Irinu Maliginu.
Iepriekšējā sērijas rakstā Diena analizēja informāciju par vairākām personām a/s Olainfarm vadībā, kuru reputācija nevarētu tikt uzskatīta par nevainojamu. Šoreiz Diena pētīja, kādā veidā un ar kādām metodēm tika nodrošināta konkrētu cilvēku nonākšana Olainfarm vadošajos amatos, kas ļauj tiešā veidā ietekmēt jebkuru ar uzņēmuma darbību saistītu lēmumu un rīcību, kā arī veidus, kā, iespējams, tika nodrošināta nepieciešamo lēmumu apstiprināšana vai arī bloķēšana. Neviennozīmīgi vērtējama, bet būtiska loma šajos procesos ir arī Uzņēmumu reģistram (UR).
A/s Olainfarm ir viens no vadošajiem Latvijas farmācijas nozares uzņēmumiem, kas nodarbina vairāk nekā 1000 cilvēku. Uzņēmumam ir liels akcionāru skaits, tostarp ārvalstu investori, turklāt Olainfarm akcijas kotē biržā. Jebkuras akciju sabiedrības vadības – padomes un valdes – uzdevums ir pēc labākās sirdsapziņas pārstāvēt akcionāru intereses, nodrošinot augšupejošu uzņēmuma darbību un attīstību. Taču kopš 2019. gada 1. aprīļa Olainfarm valdē un padomē strādā cilvēki, kuri jau vismaz gadu nebauda uzņēmuma akcionāru vairākuma atbalstu.
Dienas rīcībā nonākusi neoficiāla, bet ticamu avotu sniegta informācija, ka daļēji paslepenā kārtā diezgan aktīvi tiek gatavota divu a/s Olainfarm meitasuzņēmumu – elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA Tonus Elast un aptieku tīkla SIA Latvijas aptieka – pārdošana, par to liecinot vairāki diezgan nepārprotami notikumi koncernā.