Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Ēdieni

Angļu porcelāns un olu trauciņš

Iepriekšējā reizē sāku stāstīt par dažādiem mūsdienu virtuves piederumiem, kas ne vienmēr bijuši tik pašsaprotami. Šoreiz turpināšu ar angļu porcelānu un olu trauciņu.

Ceļvedis riekstu pazīšanā

Par lazdu riekstu, valriekstu garšu un izmantojumu mums tā kā būtu skaidrība, taču ir vairāki riekstu veidi, ko mazāk pazīstam.

Kā rotāt biezzupas?

Nereti vienkārši garšīgu ikdienas zupu par svētku zupu var pārvērst, to skaisti dekorējot. It īpaši tas sakāms par biezzupām – ja vēl parastās zupās rotājuma funkciju pilda gan košs burkāna gabaliņš, gan zaļie zirnīši vai puķkāposta rozete, tad biezzupās, kurās visi dārzeņi sablendēti viendabīgā masā, "dabisko rotājumu" trūkst.

Ziemas zupas

Trīs zupas, kas garšos pēc kārtīgas slēpošanas vai ragaviņu braukšanas.

Kāpostveidīgo trijsavienība ziemas ēdienos

Vispazīstamākie šajā trijotnē ir puķkāposti. Visbiežāk tos ēdam novārītus un sviestā apceptus. Taču tas nav vienīgais veids, kā tos gatavot.

Kalamata olīvas – ļoti īpašas

Kalamata ir slavenākā grieķu olīvu šķirne, ģeogrāfiski aizsargāta. Šīs olīvas var nākt tikai no Kalamatas reģiona Grieķijā (nevis, piemēram, no Andalūzijas vai Toskānas). Tas ir reģions Peloponesas pussalas dienvidos.

Kā "tulkot" šos gaļas ēdienu nosaukumus?

Lai, lasot receptes, nebūtu jāviļas tikai tāpēc, ka nezināt, ko konkrētais nosaukums precīzi nozīmē, piedāvājam gaļas ēdienu skaidrojošo vārdnīcu, ko mums sagatavojis šefpavārs Tomass Godiņš.

Kartupelis – garšīgs, lēts, sātīgs

Šoruden, kad īpaši daudz domājam par taupīgu dzīvošanu un rēķinu samazināšanu, atkal cieņā (un galdā) tiek celti kartupeļu ēdieni. "Kad man beidzas nauda, es cepu kartupeļus," sen atpakaļ teica kāda mana paziņa. Taisnība – ja mājās ir kartupeļi, būsi paēdis vienmēr. Jau vairāk nekā četrus gadsimtus tie Eiropas tautas glābuši no bada un izmisuma – jau kopš paša sākuma tie bija domāti nabadzīgo pārtikšanai, zemnieku un proletariāta paaudzēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide