Pirms 70 gadiem BBC televīzija pārraidīja savu pirmo ikvakara ziņu programmu, kurai ar mūsdienu ziņu raidījumiem gan ir tikai attāla līdzība. Diktors kadrā tā arī neparādījās, turklāt britu televīzijas skatītājiem bija jāsamierinās ar to, ka viņiem tika demonstrētas vien fotogrāfijas un kartes – būtībā tas atgādināja mazliet ilustrētas radioziņas.
Antarktīdas ledāji kūst un šķeļas, tomēr tas nav nekas jauns planētas Zeme vēsturē. Aptuveni pirms 40 miljoniem gadu dienvidpola kontinentā ledus vispār nav bijis un pa to plūdušas pamatīgas upes.
Vasaras atvaļinājumā plānojat doties ceļojumā un vēlaties katru dienu iesākt maksimāli efektīvi? Sāciet ar pareizu brokastošanu! Oksfordas Universitātes matemātiķis Toms Krofords izkalkulējis perfektu pirmās ēdienreizes formulu, lai dienas sākums viesnīcas restorānā ritētu raiti.
Pirms 50 gadiem no viesizrādēm Kanādā Padomju Savienībā neatgriezās Rīgā dzimušais baletdejotājs Mihails Barišņikovs, kuram vēlāk bija spoža karjera Atlantijas okeāna viņā pusē
Teātra sezona beigusies, lai dzīvo teātris vasarā! Siltajos mēnešos būs iespēja skatīt vairākas nopietnas izrādes, īpaši blīvs šogad solās būt augusts.
Pirms 130 gadiem Parīzē pēc franču barona Pjēra de Kubertēna iniciatīvas tika nodibināta Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), un jau pēc diviem gadiem Atēnās notika pirmās mūsdienu olimpiskās spēles.
Vēsturiski vasaras mēneši iezīmējušies ar konkrētu žanru un tipu filmām. Ir skatītāji, kas šajā laikā aktivizējas, un ir tādi, kas apcerīgi gaida rudeni un vēlākos mēnešus. Kamdēļ tā – šādai kalendāra loģikai ir gara un plaša vēsture, ko mēģināšu rezumēt pāris teikumos.