Miruša ķermeņa atdzīvināšana kā romānā par Frankenšteinu varētu būt reālāka, nekā šķiet. Zinātnieki nākuši klajā ar pieņēmumu, ka starp dzīvību un nāvi patiešām ir vēl viens starpposms, kas varētu pavērt manipulāciju iespējas.
Pēc garas darba vai mācību dienas pie ekrāna jāsatiekas ar draugiem un kārtīgi jāizsmejas. Tā, ka no smiekliem jāraud. Tas pret apsārtušu acu problēmu palīdzēs ne mazāk efektīvi kā pilieni. Ar tik vienkāršu recepti klajā nākuši Lielbritānijas un Ķīnas speciālisti.
Pirms 135 gadiem Parīzē notikušajā Ģenerālajā svaru un mēru konferencē pirmo reizi starptautiski tika definēta garuma mērvienība metrs, nosakot tā etalonu – platīna (90%) un irīdija (10%) sakausējuma stieni, kas tiek glabāts tieši 0 grādu (pēc Celsija) temperatūrā.
Lai arī sabiedrībā valda uzskats, ka datorspēļu spēlēšana nav draudzīga veselībai un dažkārt pat uzskatāma par atkarību, zinātnieki to nesteidz norakstīt kā zemē metamu aizraušanos. Ir tikai viens nosacījums: pie ekrāna nevajadzētu pavadīt vairāk par trim stundām dienā.
Dzīvošana spožām gaismām izdaiļotās metropolēs ir vilinoša, bet varētu izrādīties visai bīstama izvēle. Tāds secinājums izriet no amerikāņu zinātnieku pētījuma.
Vai zīdītāji spēj elpot caur anālo atveri? Kā beigtas foreles peldēšanas īpatnības atšķiras no dzīvas zivs uzvedības? Ar kuru pusi uz augšu, visticamāk, nokritīs gaisā pamesta monēta? Uz šiem un citiem jautājumiem ar saviem pētījumiem atbildējuši šāgada Ig Nobel balvu ieguvēji. Tās sadalītas ierasti jautrā atmosfērā vienā no lielākajām Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta auditorijām un saskaņā ar organizētāju devīzi tiek piešķirtas par zinātniskiem pētījumiem, kas "sākumā izraisa smieklus, bet pēcāk liek aizdomāties".
Pirms 70 gadiem Londonas iedzīvotājiem pirmo reizi bija iespēja aplūkot sarkano divstāvu autobusu AEC Routemaster. Pusgadsimtu šie sabiedriskā transporta līdzekļi valdīja pilsētas ielās, kļūstot par vienu no nozīmīgākajiem Londonas simboliem.
Sens latīņu teiciens In vino veritas jeb Vīnā ir patiesība gadsimtiem ilgi balstījis mītu, ka iereibuši cilvēki vienmēr runā to, ko patiesībā domā. Bet vai tā patiešām ir? Zinātnieki šim uzskatam īsti nepiekrīt.
Allaž aizmirstat, kur noliekat atslēgas, naudasmaku un citus svarīgus priekšmetus? Aizmāršība vairs nesagādās problēmas, ja vien ielāgosiet vienu vienkāršu patiesību, apgalvo Kembridžas Universitātes pētnieki.
Pirms 70 gadiem Ņujorkā filmas Septītā gada drudzis/The Seven Year Itch uzņemšanas laikā tapa nu jau par leģendāru kļuvusī fotogrāfija ar Merilinu Monro plandošajā baltajā kleitiņā. Šī scēna nostiprināja blondās aktrises kā seksa simbola slavu, taču pagalam nepatika viņas toreizējam vīram Džo Dimadžio, un jau pēc pāris mēnešiem abu laulība bija šķirta.
Progresīvo ministri Briškens un Sprūds cerīgi vēro Krievijas drona lidojuma virzienu: "Ja tas uzkristu Rail Baltica Rīgas stacijas būvei, mēs projektu varētu sekmīgi norakstīt..."
Kamēr visu istabu durvis ir atvērtas, kaķis laiski guļ dīvānā un neizrāda nekādu interesi par teritorijas apstaigāšanu. Taču atliek saimniekiem noslēgties kādā telpā un aizvērt aiz sevis durvis, lai aiz tām sāktos pamatīgs koncerts ar ņaudēšanu, skrāpēšanu un pat lēcieniem uz roktura, lai atdarītu šķērsli.
Pirms 520 gadiem pie Florences republikas valdības ēkas tika atklāta tolaik vēl gados jaunā, taču jau labi pazīstamā mākslinieka Mikelandželo darinātā statuja Dāvids. Sākotnēji to bija iecerēts novietot uz pilsētas katedrāles jumta, taču dažādu apsvērumu dēļ varasiestādes lēma par vietas maiņu.