Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Tēma

Kad zaudējām astes? © DIENA

Apmēram pirms 25 miljoniem gadu cilvēku un lielo pērtiķu kopīgie senči ģenētiski nošķīrās no mērkaķiem un zaudēja asti. Līdz šim neviens nebija atklājis ģenētisko mutāciju, kas bija atbildīga par šīm dramatiskajām pārmaiņām mūsu fizioloģijā. Taču nu tas ir izdarīts.

Kad meitenēm darbs ir futbols © DIENA

Ārzemēs profesionālā līmenī spēlē ne tikai Latvijas vīriešu izlases spēlētāji. Arī sievietes ar futbolu pelna iztiku un sapņo par nokļūšanu kādā no pasaules vadošajām līgām.

Bārbijas pirmā balle © DIENA

Pirms 65 gadiem Ņujorkā notikušajā starptautiskajā rotaļlietu gadatirgū pirmo reizi tika demonstrēta lelle, vārdā Bārbija. Mūsdienās tā ir vispāratzīta ikona, ko atpazīst gan bērni, gan pieaugušie pat pasaules nomaļākajās vietās, taču atzinības iegūšana nebūt nav bijusi tik vienkārša.

Mājvieta nelaimē nonākušiem dzīvniekiem © DIENA

Dzīvnieku patversmes Labās mājas un biedrības Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa vadītāja Astrīda Kārkliņa pazīst katra patversmē mītošā dzīvnieciņa raksturu un paradumus. Patlaban šeit mājvietu atraduši 32 suņi, kaķu ir mazāk. Daži četrkājainie radījumi pansionātā uzturas jau gadiem ilgi, bet lielākā daļa, par laimi, atrod jaunas mājas.

Alerģijas uzturētāji © DIENA

Kādēļ gripas vīrusi uzrodas un pazūd, bet alerģijas bieži vien paliek uz visu mūžu? Pie vainas varētu būt imūnšūnas, jo tās iegaumē alerģijas un uztur tās pie dzīvības.

Vieniem gardums, citiem – fui un pē! © DIENA

Dažādos pasaules nostūros cilvēkiem ir atšķirīgi ēšanas paradumi, kas nereti veidojušies tāpēc, ka konkrētajā vietā kāds pārtikas produkts ir pieejamāks par citiem. Taču tas nav vienīgais faktors. Ķengura, aligatora vai haizivs gaļa Latvijā nav īpaši populāra tieši tāpēc, ka šie dzīvnieki te nemājo, taču vairākums mūsu valsts iedzīvotāju nav nekādā sajūsmā arī par zirga gaļu (par suņa un kaķa gaļu nemaz nerunājot). Kādas ir gaļas ēšanas tradīcijas dažādās valstīs, un no kā tās atkarīgas?

Mendeļejeva ķīmiskais pasjanss © DIENA

Pirms 155 gadiem Krievijas Ķīmijas biedrības locekļi tika iepazīstināti ar Dmitrija Mendeļejeva sagatavotās ķīmisko elementu periodiskās sistēmas pirmo tabulu. Sākotnēji skeptiskā attieksme pret zinātnieka veikumu mainījās nākamajos gados, kad tika atklāti vairāki ķīmiskie elementi, kuru īpašības precīzi atbilda Mendeļejeva prognozētajām.

Trešdaļa nevēlas bērnus © DIENA

Vēl pirms dažām desmitgadēm viens no karstākajiem ilgtermiņa politikas jautājumiem bija potenciālā planētas pārapdzīvotība, toties tagad, iespējams, vajadzētu satraukties par pretējo.

Simtgadnieku skaits strauji aug © DIENA

Tuvākajās desmitgadēs par straujāk augošo demogrāfisko grupu kļūšot simtgadnieki. Ar šādu pārsteidzošu apgalvojumu nākuši klajā amerikāņu zinātnieki.

Kolosāla bagātība un vērienīgi skandāli © DIENA

Pasaulē populārākais sociālais tīkls Facebook 20. dzimšanas dienu aizvadījis bez vērienīgām svinībām, taisnojoties par kārtējiem pārmetumiem, taču vienlaikus audzējot jau tā pasakaino bagātību.

Biedrība labākai dzīvošanai © DIENA

Grīziņkalna apkaimes biedrībai samērā īsajā pastāvēšanas laikā jau izdevies veiksmīgi realizēt vairākus projektus, lai padarītu apkaimes iemītnieku dzīvi ērtāku, drošāku un patīkamāku. Galvenais ir iniciatīva un vēlme darīt, uzsver biedrības pārstāve Marta Kotello.

Šķībs, bet beidzot stabils © DIENA

Pirms 60 gadiem Itālijas valdība lūdza ekspertu palīdzību, lai novērstu slavenā Pizas torņa tālāku sašķiebšanos un sagrūšanu. Taču aizritēja vēl gandrīz četri gadu desmiti, līdz beidzot izdevās atrast piemērotāko inženiertehnisko metodi un nostabilizēt torni.

Smaržas palīdz © DIENA

Dažādi aromāti ne tikai palīdz atcerēties un izdzīvot ar patīkamiem pagātnes notikumiem saistītas pozitīvas emocijas, bet izrādījušies labs līdzeklis pat smagas depresijas māktu cilvēku ārstēšanā