Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +5 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Tēma

"Mēs", nevis "es" © DIENA

Viens pavisam vienkāršs triks, un laulību dzīve ievērojami uzlabosies, apgalvo Kanādas zinātnieki.

Pļavu ļaudis © DIENA

Piecu gadu laikā Latvijas Dabas fonds kopā ar ekspertiem un vienpadsmit saimniecībām atjaunojis 720 hektāru izzūdošo Latvijas dabisko pļavu. Ar 11 cilvēku stāstiem par šo pieredzi fonds aicina šajā darbā iesaistīties arī citus, bet SestDiena piedāvā ielūkoties dažos pļavu atjaunotāju portretos.

Pirmais rezervāts – pelikāniem © DIENA

Pirms 120 gadiem ASV prezidents Teodors Rūzvelts parakstīja rīkojumu, piešķirot nacionālā rezervāta statusu Floridas austrumos esošajai Pelikānu salai un liekot pamatus dabas rezervātu sistēmas izveidei. Pašlaik šajā sistēmā ir jau 568 dabas rezervāti.

Ar melno zeltu aplaimotie © DIENA

Pirms 85 gadiem Saūda Arābijas austrumos no kāda naftas urbuma sāka plūst tik daudz naftas, ka kļuva skaidrs: melnā zelta komerciālā ieguve šajā vietā atmaksāsies. Tobrīd gan reti kurš nojauta, ka uzietas lielākās naftas atradnes pasaulē.

Mācās, raksta un meklē atbildes mūsu vietā © DIENA

Kas gan tas ir par "zvēru", kas piespieda milzīgo korporāciju Google izsludināt "sarkanā koda" trauksmi bailēs par plaši lietotās meklēšanas programmas izspiešanu no tirgus? Kas pirmoreiz par savas profesijas nākotni liek aizdomāties juristiem, tekstu autoriem un pat dzejniekiem? Iepazīstieties – tas ir ChatGPT jeb jaunais sarunbots, kas dažu mēnešu laikā jau paguvis sevi pierādīt.

Miljoni mārciņu Eirovīzijai © DIENA

Mazliet vairāk par diviem mēnešiem atlicis līdz brīdim, kad Lielbritānijas pilsētā Liverpūlē, spožām gaismām pielieta, skatītājiem tiks atklāta starptautiskā dziesmu konkursa Eirovīzijas lielā skatuve.

Kāpēc kriminālfilmas pievelk © DIENA

Pētot dižpārdokļu statusu ieguvušo filmu sarakstus, nevar nepamanīt, cik bieži to augšgalā nonāk darbi par slepkavībām, noziegumiem un to izmeklē ­ šanu.

Olimpiskais nemiers © DIENA

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) iniciatīva pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportisti varētu startēt Parīzes olimpiādē, izsaukusi plašu rezonansi pasaulē, tostarp arī Latvijā.

Iegūta seno ēģiptiešu balzamēšanas recepte © DIENA

Seno ēģiptiešu balzamēšanas prasmes patiesi ir apbrīnas vērtas, jo mumificēto valdnieku mirstīgās atliekas saglabājušās tūkstošgadēm ilgi. Beidzot zinātnieki noskaidrojuši, no kā veidots laika pārbaudi izturējušais maisījums.

Komunisma rēgs sāk klīst pa Eiropu © DIENA

Pirms 175 gadiem Londonā tika publicēts Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa sacerētais Komunistiskās partijas manifests – politisks pamflets ar apgalvojumu, ka visa pasaules vēsture ir nebeidzama šķiru cīņa, kas neizbēgami noslēgsies ar proletariāta uzvaru.

Digitālās drošības kaujas lauks © DIENA

Kibernoziedznieki kļūst arvien radošāki un bīstamāki, taču tieši tāpat meistarībā aug arī tie, kas pret viņiem cīnās. Tā ir nemitīga sacensība – kura puse ātrāk izdomās kaut ko jaunu, lai uzbruktu vai aizstāvētos.

Dēlus aprūpē visu dzīvi © DIENA

Ne jau tikai cilvēki mēdz izlutināt savus pēcnācējus, tādējādi pārlieku noslogojot paši sevi. Zobenvaļu mātes tik ļoti rūpējas par saviem dēliem, ka tikpat kā pilnībā upurē pašas savu dzīvi.