Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Tēma

Pār sarkano telefonā © DIENA

Rīgas ielās pēdējā laikā biežāk vērojama automašīnu iebraukšana krustojumā ne tikai pie dzeltenās, bet pat pie sarkanās luksofora gaismas, pēc principa "neesam izlepuši – kāda gaisma deg, pie tādas braucam". Blondīne pie stūres: "Man nav laika vērot gaismas, svarīga īsziņa frizierim jāraksta!"

Kāpēc bērniem negaršo dārzeņi © DIENA

Bērniem negaršo dārzeņi un augļi? Pie vainas esot pašu vecāku neapzinātā reakcija uz šiem ēdieniem. Tieši ar tik vienkāršu skaidrojumu nākuši klajā britu pētnieki.

Ziemas sportam savas spēles © DIENA

Pirms 100 gadiem Francijas Alpu pilsētiņā Šamonī sākās pirmās ziemas olimpiskās spēles, un starp 16 valstu pārstāvjiem tajās piedalījās arī divi Latvijas sportisti. Tolaik gan šīs sacensības oficiāli tika sauktas par Starptautisko ziemas sporta nedēļu un olimpiādes statusu ieguva vien post factum – pēc diviem gadiem

Citāda jaukā lēdija © DIENA

Nav īsti skaidrs, no kuras puses sākt stāstīt par Jorga Lantima provokāciju Nabaga radības/ Poor Things (2023), jo iespēju, kā aprakstīt šo filmu, ir neskaitāmi daudz.

Arī mākslīgais intelekts melo! © DIENA

Mākslīgā intelekta (MI) risinājumi strauji apgūst ne vien cilvēku prasmes, bet diemžēl arī netikumus. Pētnieki eksperimentā pārliecinājušies, ka izslavētais teksta ģenerēšanas rīks ChatGPT nekautrējas melot un krāpties, ja uz to tiek izdarīts atbilstošs spiediens.

Sasildīt jaunos vilcienus © DIENA

Jaunos Škoda Group elektrovilcienus janvāra sākuma lielajā aukstumā pasažieri dabūja gaidīt stundām ilgi to tehnisko nepilnību dēļ. Progresīvo satiksmes ministrs Kaspars Briškens mēģina sasildīt vilcienus: "Globālās sasilšanas apsolījums mūsu partijas programmā būs kardināli jāpārskata..."

Ziemeļbriežu acu noslēpums © DIENA

Aizvadītajos Ziemassvētkos radioaparāti un citas skanošas iekārtas atkal un atkal skandināja stāstu par Santaklausa ziemeļbriedi Rūdolfu, kas tumšās naktīs izgaismo ceļu ar savu sarkano, spīdošo degunu.

Mūķene, kura kļuva par svēto © DIENA

Pirms 95 gadiem Kalkutā (mūsdienās šo pilsētu sauc par Kolkatu) ieradās gados pavisam jauna katoļu mūķene, lai sāktu darbu vietējā skolā. Pēc vairākiem gadu desmitiem viņu ne tikai Indijā, bet arī visā pasaulē pazina kā Māti Terēzi – misionāri, kura visu atlikušo mūžu veltīja tam, lai palīdzētu nabadzīgajiem un sirgstošajiem ļaudīm.

Vietvārdos iemūžinātie Ziemassvētki © DIENA

Vairākas Kristmasas, dažas Ziemassvētku salas un Natalas (Natālas), arī Santaklausas, Rūdolfas un tamlīdzīgi – visi šie pasaules kartē iemūžinātie vietvārdi tā vai citādi ir saistīti ar gada baltākajiem (vismaz ziemeļu puslodē) un kristīgajai pasaulei vieniem no nozīmīgākajiem svētkiem.