Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

Rēzeknes topošais radošo pakalpojumu centrs

Lai arī būvēts ilgāk un dārgāk nekā domāts, Rēzekne tikusi pie stilīga radošo pakalpojumu centra ar Eiropā unikālu laimiņu jumtu, raksta Db.lv.

Finiša taisnē ir otrs lielprojekts Rēzeknē - Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs -, kuru paredzēts atklāt 1. septembrī. Šobrīd turpinās lab- iekārtošanas darbi centra teritorijā, pēdējie iekšdarbi, pabeigta nav arī vairāku telpu aprīkojuma uzstādīšana.

Šī centra uzturētājs ir pašvaldības iestāde Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs. Zem viena jumta tas apvienos skolēnu interešu izglītības centru, jauniešu neformālās izglītības telpas, Rēzeknes novada Tūrisma attīstības centru, te atradīsies radošo industriju un restaurācijas darbnīcas, Latgales amatnieku izstrādājumu veikals, kā arī amatnieku prasmju demonstrācijas telpas, kas būs atvērtas aktīvai līdzdalībai tūristiem un centra viesiem.

Objekta kopējās izmaksas ir 6,6 miljoni latu, projekta realizācijas gaitā tās vairākkārt ir mainījušās, tāpat vairākkārt pagarināti arī projekta termiņi. Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes teritoriju plānotāja un projektu vadītāja Ilona Igovena stāsta, ka gan izmaksas, gan termiņus ietekmēja neprognozētas situācijas būvniecības laikā, nepieciešamība vairākas reizes pārstrādāt projektu un organizēt objekta pabeigšanai būtiskus papildu būvdarbus, kuriem tika rīkoti trīs atsevišķi iepirkumi.

Kā atzīst būvuzņēmuma Re&Re projektu vadītājs Ervīns Koncevičs, arhitektu biroja SAALS izstrādātais projekts ir ļoti neordinārs un specifisks, un arhitektu ieceri realizēt dzīvē būvniekiem nav bijis vienkārši.

Daudz darba prasīja neskaitāmo slīpo plakņu un to salaiduma vietu veidņošana, stiegrošana un betona ieliešana - visas ēkas konstrukcijas, ieskaitot sienas, kolonnas, pārsegumus, ir būvētas, izmantojot monolīto betonēšanu. Daudzos mezglos, piemēram, apmēram 30 grādu slīpajos torņos tikuši izmantoti divpusējie veidņi. Ilgstoša bijusi cīņa ar augstajiem gruntsūdeņiem, kas 12 mēnešus tika pastāvīgi atsūknēti no būvlaukuma, kamēr tika izbūvēta ēkas pamatne līdz nulles atzīmei.

Kā īpašu E. Koncevičs atzīmē ēkas zaļā jumta konstrukciju, kas sarežģītības ziņā ir unikāla Eiropas mērogā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses