Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +27 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Bīstamajiem Rīgas graustiem paaugstina NĪN

1. jūnijā pirmo reizi sanāca darba grupa, kas lems par rīcību ar vidi degradējošām, sabrukušām un cilvēka drošību apdraudošām būvēm Rīgas teritorijā.

Darba grupa izveidota ar mērķi noteikt vidi degradējošu, sabrukušu vai cilvēku drošību apdraudošu ēku klasifikāciju nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas vajadzībām, saistībā ar likumu Par nekustamā īpašuma nodokli. Likums nosaka, ka pašvaldībām ir tiesības savos saistošajos noteikumos aplikt graustus ar dubultu nekustamā īpašuma nodokļa likmi - 3 % apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības, ko arī ir izdarījusi Rīgas pašvaldība. Ar šo nodokļa likmi tiks aplikti A, B, un C kategorijas grausti.

Tāpat komisija, vadoties no graustu apsekošanas ziņojumiem, sniegs ieteikumus to klasifikācijai atbilstoši Rīgas domes noteikumiem, kas nosaka, kādā sakārtojamas vai nojaucamas pilsētvidi degradējošas, sabrukušas vai cilvēku drošību apdraudošas ēkas Rīgā, kā arī sniegs ierosinājumus pašvaldības turpmāko darbību prioritāšu noteikšanai.

Darba grupā ir pārstāvji no Rīgas domes Īpašuma departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas pašvaldības aģentūras Rīgas pilsētas arhitekta birojs, Rīgas pilsētas izpilddirekcijām, Rīgas pašvaldības policijas Administratīvās pārvaldes un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas. 

Kā stāsta darba grupas vadītājs Oļegs Burovs, pirmajā sanāksmē darba grupa izskatīja pirmos 27 graustu, no kuriem lielākā daļa atrodas vecpilsētā, un lēma par to aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

Viņš uzver, ka Rīgas domes darbības rezultātā situācija ar graustiem pilsētā ļoti lēnām, bet noteikti uzlabojas. Kā labs piemērs pieminams privātais grausts Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā - Cēsu ielā 37. Tas RD Īpašuma departamenta graustu sarakstā bija B kategorijas grausts, bet īpašnieki to konservēja, kā arī nosedza ar dekoratīvo sietu. Rezultātā darba grupa šo graustu pārcēla no B kategorijas uz D, un tam netiks piemērots nekustamā īpašuma nodoklis.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses