Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rietumu Banka piešķir miljonu eiro saules elektrostacijai Aiviekstes pagastā

Rietumu Banka ir piešķīrusi vienu miljonu eiro SIA Spridzēnu HES saules enerģijas parka un hidroelektrostacijas darbības attīstībai Aiviekstes pagastā.

Jaunās “zaļās” elektrostacijas saules paneļi ar kopējo jaudu 1,5 MW un ražošanas jaudu 1,2 MW ir izvietoti līdzās vienai no Latvijas hidroelektrostacijām, kas atrodas uz Aiviekstes upes. Līdz ar to enerģijas iegūšanas veidi šajā vietā tiks dažādoti un tās ieguve būtiski palielināta.

Rietumu Banka ir nodrošinājusi nepieciešamo refinansējumu šī saules enerģijas un HES projekta turpmākai veiksmīgai darbībai.

“Spridzēnu HES ir piemērs tam, kā  attīstīt uzņēmuma darbību, pārdomāti papildinot dažādus enerģijas ieguves veidus. Tas ir ceļš, kā Latvija var būtiski stiprināt savu energoneatkarību, vienlaikus ieviešot jaunus un dabai draudzīgus tās ieguves veidus. Šī nozare strauji attīstās, tā ir vērsta uz nākotni un pilnībā atbilst Rietumu Bankas ilgtspējas filozofijas principiem. Esam gandarīti, ka atbalstījām jau vairāku valstī lielāko saules parku projektu realizāciju un turpinām paplašināt šo darbības virzienu,” sadarbību komentē Rietumu Bankas valdes priekšsēdētāja Jeļena Buraja.

Izvēloties jauna saules parka atrašanās vietu, tika ņemts vērā tāds būtisks aspekts kā sezonalitāte, kas ir raksturīgs atjaunīgās enerģijas ražošanai. Saules gaisma tāpat kā ūdens līmenis upēs Latvijā dažādos gadalaikos ir krasi atšķirīgi, līdz ar to saules parks organiski papildinās esošās upes HES potenciālu.

Hidroelektrostacijas, kurai, rūpējoties par apkārtējo vidi, ir izbūvēts arī savs zivju ceļš, vidējā izstrāde pārsniedz 5000 MWh gadā. Savukārt plānotā saules elektroenerģijas izstrāde ir 1000-1500 MWh gadā.

“Projekta realizāciju formāli bieži uzskata par noslēgušos līdz ar būvniecības darbu pabeigšanu. Taču patiesībā parasti uzņēmumiem tas ir tikai sākums un tieši tālākā darbība parāda, vai veiktie ieguldījumi spēs sevi attaisnot. Rietumu Banka iedziļinājās projekta būtībā, novērtēja līdz šim paveikto, kā arī sadzirdēja un izprata mūsu vajadzību refinansēt esošās saistības, lai vēl vairāk stiprinātu uzņēmumu,” stāsta SIA “Spridzēnu HES” valdes loceklis Māris Štrombergs.

SIA “Spridzēnu HES” savu darbību uzsāka 2002.gadā un divdesmit gadus vēlāk, 2022.gadā, tika pieņemts lēmums veicināt zaļās enerģijas attīstību un paplašināt uzņēmuma darbību, izbūvējot saules enerģijas parku. Projekta īstenošanas būvdarbi tika pabeigti jau 2023.gadā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

No sporta līdz šokolādei

Tam, ka cilvēkiem reizēm rodas sajūta: "Gribu aizmukt no svētkiem ierastajā vidē!", var būt ļoti dažādi iemesli, un tie var būt saistīti ar situāciju privātajā dzīvē, apstākļiem darbā ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses