Ukrainas galvaspilsētā Kijevā pirmdien ielās pārvietojās bruņumašīnas, kuru uzdevums bija izvilkt ieputinātus autobusus un citus transportlīdzekļus. Pilsētā tika iesūtīti vairāki simti karavīru, lai palīdzētu iztīrīt sniegu no lielākajām ielām. Varasiestādes ziņoja, ka 24 stundās Kijevā sasnigusi mēneša norma, vēsta NEWSru.
Sestdien Ukrainā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis pēc tam, kad visu milzīgo valsts teritoriju pārsteidza spēcīga sniegavētra, kas izraisīja elektrības padeves traucējumus aptuveni 600 pilsētās un ciematos.
Pamatīgu šoku piedzīvoja Krimas pussalas iedzīvotāji. Pēc tam, kad piektdien tur gaisa temperatūra paaugstinājās līdz pat plus 23 grādiem pēc Celsija, sestdien pēcpusdienā sāka snigt un gaisa temperatūra noslīdēja līdz mīnus pieciem grādiem.
Savukārt Vācijas mediji informē, ka valsts ziemeļi un austrumi nedēļas nogalē piedzīvojuši gaisa temperatūru, kāda martā parasti esot novērojama Sibīrijā.
Zemākā gaisa temperatūra - mīnus 19 grādu pēc Celsija - reģistrēta Brandenburgas federālajā zemē, bet arī citviet tā noslīdējusi līdz vismaz mīnus desmit grādiem, vēsta The Local.
Zemā gaisa temperatūra Ziemeļreinā - Vestfālenē nav traucējusi daudziem peldētgribētājiem atklāt sezonu brīvdabas peldbaseinos.
Neierasti ziemīgi laikapstākļi joprojām ir Lielbritānijā, kur sniega un apledojuma dēļ bez elektrības palikuši vairāki tūkstoši mājsaimniecību, pārsvarā nomaļākajos nostūros Skotijā un Ziemeļīrijā.
Pirmdien sniegavētra piemeklējusi arī ASV centrālās daļas ziemeļu štatus, kur dažviet sniega segas biezums sasniedzis 43 centimetrus.