Salvis Lapiņš
Mūsu rīcība patiesībā ir bezgala humāna - tas vien, ka kādā valstī viss nav kārtībā ar cilvēktiesībām, nenozīmē, ka mēs viņiem tagad nepārdosim zāles. Attiecībā uz politiku visā pasaulē te valda pamatīga dubultmorāle. Rietumi kliedz par to, kā Ķīnā ignorē cilvēktiesības, bet tajā pašā laikā Rietumu uzņēmumi stāv rindā uz šīs valsts tirgu un valdības palīdz viņiem tajā iekļūt. Paskatieties, kāda ir ASV un Ķīnas tirdzniecības bilance - manuprāt, tā ir milzīgi liela.
Kirovs Lipmans
A/s Grindeks akcionārs
Turkmenistāna, Centrālāzija ir mazs tirgus, man tur vairāk izmaksātu aizvest preci, nekā nopelnītu pārdodot. Protams, jādraudzējas ir ar visām valstīm, bet tas nenozīmē, ka mēs tur redzam lielus tirgus. Lielākais tirgus jau ir Krievija, tagad arī Ukraina. Cita lieta, ka mūsu uzņēmējus nelaiž uz Rietumeiropu, lūk, par to valdībai vajadzētu padomāt, kā cīnīties ar to, ka meklē visādus ieganstus, lai mūsu produktus tur nereģistrētu.
Gunārs Ķirsons
Restorānu Lido īpašnieks
Man kā biznesmenim ir ļoti svarīgi, lai valstī bizness attīstītos kopumā. Galvenais ir, ar kādiem nosacījumiem jūs sadarbojaties - kā līdzvērtīgi partneri, vai arī partneris tevi mēģina pataisīt sev par pakalpiņu. Ja esat līdzvērtīgi, tad man pilnīgi vienalga, kādā valodā partneris runā. Tas pats ir attiecībā uz valsti - galvenais ir panākt līdzvērtīgus sadarbības nosacījumus un neskatīties kādā valodā valstī runā. Ja mēs gribētu sadarboties, piemēram, tikai ar vāciešiem, būtu daudz sliktāk.