Ierosinājuma autori no valdošās konservatīvās partijas Fidesz uzskata, ka «pilsonības parādzīmju» pircēji sniegs dubultu labumu, jo viņi vēlāk ieguldīs naudu nekustamajos īpašumos un uzņēmumos Ungārijā. Likumdevēju «mērķauditorija» esot investori no Āzijas, īpaši Ķīnas. Šīs valsts pilsonība varētu būt pievilcīga arī bagātniekiem no Krievijas, jo Ungārijas pase dod iespēju uzturēties un ceļot visā Eiropas Savienības (ES) teritorijā.
Ungārijas ekonomikai klājas smagi jau kopš 2008. gada rudens, kad sākās globālā finanšu krīze. Ungārijas valdības parāds šogad ir sasniedzis 80% no iekšzemes kopprodukta, un tās aizņemšanās izmaksas starptautiskajos finanšu tirgos ir ļoti augstas. Nākamgad Budapeštai jāatmaksā vairāki miljardi eiro, tādēļ ungāri meklē dažādus veidus, kā iegūt līdzekļus parādu pārfinansēšanai.
Ungārija ir lūgusi finansiālu palīdzību ES un Starptautiskajam Valūtas fondam, tomēr pušu sarunas smagi buksē un analītiķi prognozē, ka tās noslēgsies bez rezultāta. Starptautiskie aizdevēji šonedēļ pauda neapmierinātību, ka Ungārijas valdība vēlas samazināt budžeta deficītu galvenokārt uz nodokļu palielināšanas rēķina, nevis samazinot izdevumus.