M. Monti vēlas tikties ar visu partiju un arodbiedrību pārstāvjiem pirms lēmuma pieņemšanas. Lielākā daļa partiju jau paudušas atbalstu jaunajam premjeram, taču S. Berluskoni koalīcijas sabiedrotā Ziemeļu līga atturas, gaidot sīkākus skaidrojumus par tālākajiem plāniem. Eksperti kā maz ticamu noraida iespēju, ka M. Monti neizdosies formēt valdību. Ja tā tomēr notiktu, prezidentam nāktos atlaist parlamentu un izziņot ārkārtas vēlēšanas.
Prezidents Džordžo Napolitāno paša nozīmētajam premjera pēctecim licis noprast, ka jaunā valdība līdz nedēļas beigām jāapstiprina parlamentā ar uzticības balsojumu, lai nekavētu Eiropas pieprasītos budžeta samazinājumus un īstenotu ieilgušās reformas. Itāļu biznesa izdevums Il Sole 24 Ore raksta, ka «jebkura M. Monti kavēšanās valdības izveidē var izrādīties sevišķi bīstama», jo finanšu tirgos valda ārkārtējs satraukums.
Eiropā cienītais 68 gadus vecais ekonomists ir tieši tas vīrs, kuru pie valdības grožiem vēlas redzēt satrauktie tirgi, ziņo BBC. Itālijai pirmdien izdevās pārdot piecu gadu obligācijas par trim miljardiem eiro (2,09 miljardiem latu), taču tās aizņemšanās izmaksas aizvien ir augstas, sasniedzot 6,29% likmi.
S. Berluskoni atkāpās no amata sestdien, kad aizņemšanās izmaksas bija pārsniegušas īpaši riskanto 7% barjeru, pie kuras tādas valstis kā Portugāle, Grieķija un Īrija bija spiestas meklēt starptautisko aizdevumu. Tomēr ekstravagantais politiķis, kurš Itālijas politikā dominējis teju divas dekādes un ierauts neskaitāmos tiesas procesos par korupciju un mazgadīgo prostitūciju, negrasās pamest politiku un sola «dubultot pūliņus parlamentā».