Iegādājoties kucēnu, vajag pievērst uzmanību augšžokļa un apakšžokļa savstarpējai attiecībai. Nebūtu jāuztraucas, ja apakšžoklis ir nedaudz īsāks par augšžokli. Tas tāpēc, ka apakšžoklis aug intensīvāk un nedaudz ilgāk nekā augšžoklis. Protams, šīs prasības neattiecas uz suņiem ar īsu purnu (bokseri, franču un angļu buldogi, mopši u. c.), kuriem ģenētiskā prasība ir, lai apakšžoklis ir garāks par augšžokli. Ja četrkājainajam kompanjonam izveidojusies kāda no sakodiena anomālijām, palīdzēt varēs ortodontiskās procedūras - masāžas, brekešu izmantošana un ķirurģiskas manipulācijas.
Bieži novērojama problēma mutes dobumā rodas, notiekot zobu maiņai. Parasti tā risinās no triju līdz septiņu mēnešu vecumam. Mazo šķirņu pārstāvjiem (špici, toiterjeri u. c.) šis periods var ievilkties līdz pat gada vecumam. Ja manāt, ka sunim zobu nomaiņa notiek nepareizi, parasti - ja īstie zobiņi jau ir parādījušies, bet piena zobi vēl nav izkrituši, tad vēlams vērsties pēc palīdzības pie veterinārārsta. Nav vēlams ar zobu izraušanu nodarboties mājas apstākļos. Īpašnieku zināšanai - piena zobiņus vēlams izraut tikai tad, kad īstie zobi jau izšķīlušies, un ideāli, ja tie jau izauguši līdz piena zoba pusgarumam. Nebaidieties, ka mutes dobumā vienlaikus ir gan piena, gan īstie zobi un suņuka mute līdzinās haizivs rīklei. Pēc profesionālas zobu izraušanas viss nostāsies savās vietās. Īpašniekiem jāzina, ka piena zobu izraušana dzīvniekam notiek narkozē. Tas tiek darīts dzīvnieka labā - lai tam nebūtu psiholoģiskais un sāpju šoks, kā arī lai veterinārārsts varētu kvalitatīvi veikt savu darbu.
Suņa dzīves laikā īpašniekam var nākties sastapties ar vairākām mutes dobuma problēmām - zobu traumām, mutes dobuma mīksto un cieto audu patoloģiskām izmaiņām, siekalu dziedzeru problēmām utt. Galvenais ir konsultēties ar veterinārārstu, nevis nogaidīt, līdz ir jau par vēlu, kad labākajā gadījumā nākas atvadīties no kāda zobiņa vai žokļa daļas. Mūsdienu veterinārajā stomatoloģijā ir iespējamas veikt faktiski visas manipulācijas, sākot ar piena zobiņu izraušanu līdz zobu plombēšanai, kanālu pildīšanai un sarežģītām žokļu ķirurģiskajām manipulācijām. Protams, viss ir dārgāk nekā cilvēku medicīnā, jo tiek izmantota gan narkoze, gan papildu aparatūra.
* veterinārārsts, LU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta lektors