Cilvēkam, kurš ātrslidošanā neorientējas, var būt mulsinoši, ka katru sezonu notiek trīs (!) pasaules čempionāti, un visi - ar Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) atbalstu. Pirmais pasaules čempionāts šosezon notika 26. un 27. janvārī ASV, kur Silovs ieņēma 18. vietu. Tur ātrslidotāji sacentās tikai sprinta distancēs. Otrais pagājušajā nedēļā aizvadīts Norvēģijā. Tur notika pasaules čempionāts daudzcīņā, kurā summē sportistu rezultātus četrās distancēs: 500 metros, 1500, 5000 un 10 000 metros. Tā kā olimpiskajās spēlēs ātrslidošanā netiek dalīti medaļu komplekti daudzcīņā, tikai atsevišķās distancēs, svarīgākās sacensības šosezon Silovam būs 22. martā Sočos. Teorētiski olimpiskajā sezonā viņš var palikt bez LOV atbalsta, ja šī gada martā Sočos viņš neizpildīs atlases kritērijus, tomēr LOV vadība ļoti labi saprot, ka Silovs ir viens no vadošajiem ziemas sporta veidu atlētiem.
Silovs pats ir pārliecināts, ka ar kritēriju izpildi viss būs kārtībā. «Godīgi sakot, pat neesmu domājis par to. Zinu, ka daudzās citās valstīs olimpiskās vienības atbalsta izcīnīšanai ņem vērā arī rezultātus pasaules čempionātā daudzcīņā. Ja pieņemam, ka individuālo distanču pasaules čempionātā es kaut kādu iemeslu dēļ neizpildu LOV A sastāva kritērijus, tad, domāju, būtu augstākā mērā netaisnīgi, ja olimpiskajā sezonā es paliktu bez atbalsta… Turklāt - lai kas arī notiktu - uzskatu, ka noteikti esmu pelnījis būt A sastāvā, un daudzcīņā iegūtā 7. vieta tam ir tikai apliecinājums.»
Norvēģijā viņš uzrādīja trešo labāko laiku 500 metru distancē, kurā medaļu komplekts tiks dalīts arī Soču olimpiskajās spēlēs, tāpēc pagaidām nav pamata satraukumam, ka Silovs varētu neizpildīt A sastāva kritērijus šī gada martā. Pēc ne pārāk sekmīgi aizvadītā Eiropas čempionāta daudzcīņā viņš atguvis sportisko formu un uzrāda augstvērtīgākus rezultātus. Silovs gan teic, ka tik labu gatavību nebūs iespējams saglabāt vēl pusotru mēnesi, tāpēc tagad jāmaina treniņu plāns, lai optimālā forma atkal tiktu atgūta marta otrajā pusē. «Tagad pēc vairākām nopietnām sacensībām un garajiem pārbraucieniem sakrājies neliels nogurums. Gan psiholoģiskais, gan fiziskais. Biežās laika joslu maiņas arī organismam nav nākušas par labu.»
Vaicāts, kādus brīnumus Sočos var gaidīt no turnīra organizatoriem, Silovs iesmejas. «No skeletonistiem un bobslejistiem jau dzirdēts, ka viņiem tur gājis interesanti. Domāju, arī ātrslidotājiem garlaicīgi nebūs. Esmu dzirdējis, ka Soču ātrslidošanas hallē ir pašvaks ledus. Taču es vairāk gribētu redzēt, kāds būs pavējš, kad slidos krievi…»
Kad šosezon viens Pasaules kausa posms notika Krievijas pilsētā Kolomnā, jau novērots veids, kādā palīdz vietējiem sportistiem. «Hallē ierīkota sistēma, kas regulē gaisa temperatūru tajā. Šī sistēma pūš gaisu tādā vietā, lai ātrslidotājiem būtu pavējš, nevis pretvējš. Kolomnā dažos braucienos pavējš bijis manāmi lielāks nekā citos…» smaidot stāsta Silovs un piebilst, ka viņš nebija vienīgais, kas to pamanījis.